Реакція на кшталт "бий або біжи" потрібна була ще нашим далеким предкам при зустрічі з хижаками або членами ворогуючих племен. У такому положенні організм краще пристосований до бою або до порятунку втечею. У кров викидається неабияка кількість адреналіну, артеріальний тиск зростає, і людина знаходиться на максимумі своїх фізичних можливостей, щоб боротися або негайно і швидко тікати.
Але в спокійному стані, перебуваючи в кабінеті лікаря перед проведенням ін'єкції, ця стресова напруга шкодить пацієнту. І ось для того, щоб розслабитися і знизити артеріальний тиск, людям необхідно просто напружити м'язи. Таку думку висловили вчені з Університету Тільбург в Нідерландах, що займаються дослідженням цієї фобії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уколи інсуліну в очі лікуватимуть діабет На їхню думку, в тій чи іншій мірі тріпанофобія відзначається у 40% людей, а у деяких вона настільки яскраво виражена, що вони відмовляються від будь-яких ін'єкцій. Попереду людство чекає масова вакцинація від коронавируса, так що ця фобія може істотно їй перешкодити. Ось чому так важливо впоратися з власними страхами.
Напруга м'язів, як показали експерименти за участю добровольців, призводить до зниження артеріального тиску і подальшого розслабленню. Для цього потрібно напружити м'язи в руках, верхній частині тіла і ногах на 10-15 секунд до тих пір, поки не з'явиться відчуття тепла на обличчі. Можна розслабитися на 30 секунд, а потім повторити напруга і зробити так ще 4-5 разів. Ці навантаження слід практикувати кожен день протягом тижня, після чого можна вирушати на укол.