Діабет першого типу традиційно вважається хворобою довічної і невиліковної. Однак вчені запропонували нову технологію, що припускає імплантацію інсулінпроізводящіх клітин в очі пацієнтів. Це скорочує щоденні потреби в уколах інсуліну більш ніж наполовину, як показали експерименти з лабораторними тваринами. Тепер ці досліди поширили на людей. Нагадаємо, що діабет другого типу пов'язаний з неправильним способом життя і ожирінням, через що організм виробляє недостатню кількість гормону інсуліну, що витягує цукор з крові. Діабет першого типу викликається руйнуванням інсулінпроізводящіх клітин з боку імунної системи. Хвороба невиліковна, а її жертвам потрібні постійні щоденні ін'єкції інсуліну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкорисніший горіх для діабетиківДеяким хворим пропонують трансплантації інсулінпроізводящіх клітин в печінку, що може скоротити потребу в цей гормон. Однак навіть за допомогою пригнічують імунітет ліків ці клітини все одно піддаються атакам з боку організму. Дослідження вчених з Університету Британської Колумбії у Ванкувері показало, що приблизно 50% даних клітин знищуються протягом декількох днів. Потужні імуносупресори необхідні для обмеження цих атак, але у них є не менше потужні побічні ефекти на зразок підвищеного ризику інфекцій і раку.
В ході нового клінічного дослідження пацієнти отримають донорські клітини, що вводяться в передню камеру очі - заповнений рідиною простір між райдужною оболонкою і внутрішньою поверхнею сітківки. Ця область обрана в зв'язку з тим, що вона має імунну привілей. Тут не запускається імунна атака на сторонні предмети, і даний підхід може призвести до того, що пересаджені клітини не будуть знищені. Експерименти проводяться в Bascom Palmer Eye Institute, в них беруть участь 10 пацієнтів з діабетом першого типу, сліпих на одне око.