Сучасні дерматологи стверджують, що необхідність щоденного миття всього тіла є одним з найпоширеніших міфів сучасності. Особливо, якщо це супроводжується застосуванням миючих засобів і використанням мочалок.
В процесі щоденного душу або ванни ми змиваємо з себе захисний шар, який захищає шкіру, а значить і весь організм від проникнення хвороботворних мікробів.
Довів це дерматолог Нік Лоуе, який на зорі поточного століття спостерігав в лондонській клініці за своїми пацієнтами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіноча інтимна гігієна: 5 правил"Гаряча вода і мило, особливо якщо вдаватися до них кожен день, здатні позбавити шкіру її природного захисту і привести до висушування, тріщинах і навіть інфекцій", - стверджує медик.
Відповідно, митися слід якомога рідше, водою кімнатної температури і гелем для душу, що не містить мила, рекомендує Лоуе.
До того ж самі лійки для душу є розсадником зарази і здатні завдати здоров'ю шкоду. Причому, не тільки шкірних покривів.
Це твердження теж не голослівне. До такого висновку дійшов професор Норман Пейс з Університету Колорадо, розташованому в місті Боулдері.
Вчений провів обстеження лійок для душа в різних містах Америки і встановив, що більш, ніж третина з них містила аеробні бактерії.
Як тільки вони наповнюються потоком води, вся ця зараза виштовхується назовні і потрапляє в наші в вами легені, провокуючи напади задухи, кашель та інші проблеми з диханням аж до непритомності.