Не тільки вагітність може бути пусковим механізмом ранкової нудоти. Існує ряд інших причин, від рефлюксу до підвищеного занепокоєння.
Кислотний рефлюкс. Цей стан, при якому шлункова кислота потрапляє в горло, має тенденцію погіршуватися після їжі, а також коли людина лежить або при нахилі тіла. Тому, коли ми прокидаємося і вискакуємо з ліжка, може виникнути неприємний ефект нудоти, пов'язаний з потраплянням в гортань надмірної порції кислоти. Вживання великої кількості кави і алкоголю, надмірна вага, стрес, прийом деяких ліків може посилювати порушення, посилюючи дію рефлюксу.
Нерегулярний сон. Недотримання звичайного режиму сну може завдати шкоди тілу, в тому числі негативно вплинути на травну систему. Згідно з висновком неврологів Медичної школи Університету Північної Кароліни, порушення сну асоціюється з підвищеним ризиком багатьох травних патологій, включаючи виразки, роздратований кишечник, рак шлунково-кишкового тракту. Якщо після безсонної ночі ви відчуваєте вранці нудоту, не дивуйтеся, адже це характерний симптом проблем з травною системою.
Низький рівень цукру в крові. Якщо вечеря була ранньою, а потім ще пройшли кілька годин сну, то вранці після тривалої паузи ви можете відчути слабкість і нудоту через зниження рівня цукру в крові. Також на подібну гіпоглікемію може впливати прийом антидиабетических препаратів, вживання алкоголю.
Занепокоєння. Коли підвищена тривожність і постійно відчувається напруга, організм може активувати реакцію на стрес. Іноді це призводить до викиду в кров великої кількості гормонів, що змінюють фізіологію, - можуть виникати запаморочення, прискорене серцебиття, тремтіння, потовиділення, нудота. Ранок в загальному є стресовим часом для організму, який ще недавно спав. У тривожних, неспокійних людей може виникати відчуття нудоти.
Похмілля. Похмільна нудота вранці викликається комбінацією токсинів, що виділяються при розщепленні алкоголю, в поєднанні зі зневодненням і падінням рівня цукру в крові. Пам'ятайте: у всьому повинна бути помірність.