Чим корисна верхова їзда?
Про те, як коні чудово впливають на психологічний стан людини, знає кожен, хто хоча б раз познайомився із цими тваринами поблизу. Поряд із конем будь-хто відволікається від побутових проблем, забуває про поганий настрій, відчуває емоційний підйом та натхнення, здобуває моральну рівновагу. Тому регулярні заняття верховою їздою допомагають позбутися регулярних стресів нашого повсякденного життя та завжди почуватися добре.
Не менш важлива й користь від верхової їзди для фізичного здоров’я людини. Під час тренувань вершник вчиться правильно сидіти верхи, тримати баланс та рівновагу. Це унікальний спосіб прокачати свій м’язовий корсет без навантаження на суглоби. Саме тому провідні лікарі західних країн вже майже століття радять верхову їзду як щадний засіб лікування та профілактики цілої низки захворювань.
Під час навіть аматорської верхової їзди фізичний стан вершника та робота його організму суттєво змінюється:
- посилюється кровообіг по всьому тілу, покращується постачання до всіх органів крові із більшим вмістом кисню;
- м’язи тренуються та укріплюються, посилюється м’язовий корсет;
- тіло звикає до вірної постави, зменшується викривлення хребта;
- вершник вчиться розслаблятись, а рухи коня здійснюють ефект масажу;
- тренується вестибулярний апарат, розвиваються координація рухів та концентрація уваги;
- поліпшується робота системи травлення;
- зміцнюється нервова система.
Верхова їзда буде дуже корисною людям, які страждають від нестачі руху протягом дня. Це актуально для школярів, студентів, працівників офісної сфери, людей із обмеженнями за медичними показниками.
Як отримати максимум користі та задоволення від верхової їзди
Починати завжди складно, а сідати верхи на коня вперше ще й страшно, але варто спробувати. Ознайомтеся із рекомендаціями щодо того, як правильно обрати клуб та тренера, поставтеся відповідально до питань техніки безпеки. Якщо треба – не поспішайте сідати на коня, познайомтеся із своїм новим другом з землі.
Приділіть достатньо уваги тому, щоб знайти порозуміння із конем, навчитися рухатися разом із ним, розслаблятися під час їзди. Не забувайте, що ваш новий партнер – це жива істота, яка можете контактувати із вами ще й на емоційному рівні, тому не забувайте під час тренування розмовляти, гладити, а після заняття – пригостити нового друга.
Не варто покидати стайню відразу після закінчення тренування, витратьте якийсь час на те, щоб насолодитися цією неповторною атмосферою, подивитися як їздять інші вершники. Приїжджати також варто заздалегідь, щоб встигнути привітати коней, налаштуватись на заняття, переодягнутися у зручний та безпечний одяг. Обов’язково розкажіть тренеру які маєте цілі та чого хотіли б досягти.
Статтю підготовлено за матеріалами кінного порталу HorseUa.com