Німецький лікар Мурат Дагделен ррзповів, що робити, якщо використання назального спрею непомітно перетворилося на залежність.
Залежність від назального спрею
Багато хто знає: засоби, що допомагають дихати при нежиті та застуді, можуть легко стати незамінними. Говорячи про такий ризик, доктор Дагделен зазначив у своєму інтерв'ю, що "назальні спреї з протизастійною дією не слід використовувати довше двох тижнів".
Медик нагадав, що подібні засоби містять активний інгредієнт ксилометазолін – саме до нього звикає слизова оболонка носа, якщо той же спрей застосовується протягом тривалого періоду часу. Наслідком такого звикання стає потреба у вищій дозі речовини або частіше використання засобу. Лікар попереджає, що це може мати шкідливі наслідки для здоров'я.
Наскільки ж це небезпечно використовувати спрей більше двох тижнів?
За словами медика, якщо назальний засіб використовується протягом тривалого часу, виникає "феномен відміни". Тобто, слизові оболонки, які нормально функціонують завдяки спрею, починають надмірно набухати, коли його дія припиняється. Це, у свою чергу, провокує зношування слизової оболонки тканини і загрожує утворенням отворів. Зрештою, може постраждати носова перегородка, причому так сильно, що врятувати положення можна буде тільки хірургічним шляхом.
"Людина, яка знає про свою пристрасть до використання назального спрею, має звернутися за консультацією до ЛОР-лікаря чи терапевта. Подібна залежність підвищує ризик витончення та розчинення хрящової тканини, викривлення носової перегородки, патологічної зміни форми носа", - застеріг експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?