Завдяки лікуванню стовбуровими клітинами від раку в Нью-Йорку вилікувалась від ВІЛ-інфекції перша жінка.
Жінка вилікувалась від ВІЛ
аніше лікування від ВІЛ реєструвалися тільки у чоловіків. Вчені нью-йоркського центру Weill Cornell Medical Center повідомили про появу першої ВІЛ-інфікованої пацієнтки, яка офіційно позбулася цієї недуги. Стверджується, що вона отримала досить рідкісне, але небезпечне для здоров'я та життя лікування стовбуровими клітинами, призначене для боротьби з раком крові. Жінка є четвертою людиною на нашій планеті, яка офіційно вилікувалась від ВІЛ, але всі троє до цього були чоловіками. Крім того, експерти виявили два випадки того, коли жінки природно перемагали вірус імунодефіциту людини, але тут йдеться саме про лікарський вплив.
ВІЛ-інфікована пацієнтка з раком отримала стовбурові клітини і тим самим позбулася двох недуг відразу. Однак цю процедуру не можна просувати як універсальний засіб лікування ВІЛ-інфекції, оскільки вона призначена тільки для жертв раку на останніх стадіях. Для цієї процедури треба знайти донора, який має рідкісні мутації, що роблять його резистентним до ВІЛ. Як правило, ці мутації зустрічаються у жителів Північної Європи, а вони є не більше ніж у 1% населення цього регіону.
На наступному етапі лікарі проводять процедуру, яка в медицині називається гаплоідентичною трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин. Вона використовує пуповинну кров та кістковий мозок від донора. Кров дає сили боротися з пухлинами кровоносної системи на кшталт лейкозу, якого і страждала жінка. А кістковий мозок забезпечує організм стовбуровими клітинами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен