Деякі експерти кажуть, що вони стурбовані потенційним сплеском випадків COVID-19 в Європі, оскільки біженці тікають з України.
Вплив війни на коронавірус
Вони відзначають, що в Україні відносно низький рівень вакцинації, а біженці групуються на вокзалах та в інших місцях. Більшість експертів не очікують, що приїзд біженців з України призведе до зростання кількості випадків COVID-19 у всьому світі.
Вони додають, що війни спричиняють безліч проблем у сфері охорони здоров’я, від появи випадків поліомієліту до скупчення людей у медичних закладах.
Рівень випадків COVID-19 падає по всій Європі і триває вже кілька тижнів, але деякі експерти стверджують, що війна в Україні та потік біженців до інших країн можуть спровокувати ще один сплеск.
"Криза біженців може збільшити кількість заражених у Європі", – сказала Healthline Шарона Хоффман , доктор біоетики та права в Університеті Кейс Вестерн Резерв у Клівленді.
"В Україні лише близько 35 відсотків людей зробили дві вакцини і дуже небагато отримали ревакцинацію", — сказав Хоффман. Тому багато людей все ще дуже вразливі до інфекції, особливо якщо вони опиняються в умовах скупчення людей у поїздах і притулках.
Ця обставина посилюється тим, що багато країн Європи пом’якшують пандемічні обмеження. Сюди входить сусідня Польща, а також Великобританія.
В самій Україні кількість випадків COVID-19 продовжує падати, але кількість смертей за останній тиждень зросла, можливо, через навантаження на лікарняні системи під час війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен