Люди із надмірною вагою частіше сперечаються з медичними працівниками. Про це заявляють вчені з Оксфорду.
Люди з надмірною вагою не погоджуються з лікарями
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у період з 1975 по 2016 роки кількість людей з ожирінням на нашій планеті зросла втричі. А це набагато більше від загального приросту населення. Лікарі загальної практики беруть на себе почесний обов'язок першими вступати в контакт з більшістю пацієнтів, включаючи і тих, хто потребує допомоги при зниженні ваги. І тому дуже важливо, щоб між лікарем та його пацієнтом виникли повне порозуміння та злагода. Але численні дослідження показують, що пацієнти та лікарі часто зовсім по-різному ставляться до ваги.
Так, пацієнти схильні приписувати свою надмірну вагу факторам, які вони не можуть контролювати, наприклад, спадковості чи гормонам, а лікарі саме пояснюють його поведінковими причинами, наприклад, поганим харчуванням та низькою фізичною активністю. Нове дослідження було спрямоване на аналіз того, як вибудовуються взаємодії між пацієнтами та лікарями залежно від індексу маси тіла хворих. У ньому взяли участь 27 лікарів загальної практики та 585 пацієнтів із трьох регіонів Франції.
Виявилося, що згода між пацієнтами та лікарями була слабкою (40%) або помірною (60%) з більшості питань, включаючи різноманітні дії, інформацію та поради. Але найслабшою (20%) ця згода була у питаннях надмірної ваги. Чим частіше піднімалися ці теми, тим нижчим виявлявся рівень цієї згоди. Категорична незгода найчастіше демонструвалася саме щодо порад лікарів, які стосувалися зменшення маси тіла та зміни способу життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою