Для того, щоб серце було здоровим потрібно уникати надто довгого сидіння. Також важливо виконувати фізичні вправи.
Шкода надто довгого сидіння
Хвороби серця та судин очолюють статистику смертності у багатьох країнах, і найпоширенішим їхнім типом є ішемічна хвороба серця (ІХС), яка виникає, коли артерії звужуються через накопичення жирових речовин уздовж їхніх стінок. Але не тільки високий рівень холестерину – підвищений артеріальний тиск, стрес, алкоголь і куріння також належать до ключових факторів ішемії серця.
Симптомами ішемічної хвороби серця є біль у грудях (стенокардія), важке дихання, біль у всьому тілі, відчуття слабкості, відчуття нудоти.
Якщо ішемічну хворобу серця не лікувати, це може мати руйнівні наслідки для організму, найчастіше вона розвивається як попередниця інфаркту міокарда. Одним із найбільш ефективних способів захистити себе від хвороби серця є уникнення малорухливого способу життя.
Для підтримки здоров'я серцево-судинної системи зазвичай рекомендується виконувати 30-хвилинні комплекси вправ чотири або п'ять разів на тиждень. Але при цьому має значення те, наскільки рухлива людина в період дня, що залишився. Годинне заняття в спортзалі не дасть потрібного ефекту, якщо решту часу проводить сидячи або з мінімумом рухів.
За наявності сидячої роботи корисно подумати про те, як уникнути тривалих періодів сидіння. Необхідно робити перерви, щоб вставати зі стільця та ходити.
Велике значення має те, як людина може керувати рівнем стресу. Схильність до частого або хронічного стресу тісно пов'язана з високим кров'яним тиском і серцевими нападами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі