Від цієї звички лікарі рекомендують відмовитись.
Кожного разу, коли ви чуєте звук води, ваш сечовий міхур хотітиме мочитися, тому що він звик чути звук води в душ. Тому щоразу, коли ви миєте руки або миєте посуд, ваш сечовий міхур буде сигналізувати бажанням помочитися.
Якщо ви мочитесьв душі, то створюєте в своєму мозку асоціацію між звуком води, що біжить, і необхідністю мочитися. Об'єднайте це з дисфункцією тазового дна, зараз або в майбутньому, і це потенційно може призвести до деяких проблем з витоком сечі, коли ви чуєте воду, що біжить за межами душу.
М'язи та зв'язки, які підтримують жіночі органи малого тазу (кишковик, сечовий міхур, матку та піхву), відомі як «тазове дно». Якщо ці м'язи не працюють належним чином, це може призвести до таких проблем як нетримання сечі або калу. Щоб запобігти дисфункції тазового дна, лікарі рекомендують вправи для тазового дна.
Ви можете відчути м'язи тазового дна, якщо спробуєте зупинити потік сечі, коли йдете в туалет. Однак не рекомендується регулярно зупиняти потік сечі в середині потоку, оскільки це може бути шкідливим для сечового міхура.
Щоб зміцнити м'язи тазового дна, сядьте зручно та стисніть м'язи 10–15 разів. Не затримуйте дихання та не напружуйте м'язи живота, сідниць чи стегон одночасно. Намагайтеся утримувати кожне стиснення протягом кількох секунд, і щотижня ви можете намагатися додавати більше стискань.