Про що може свідчити біль у грудях
Біль в грудях – симптом, що супроводжує різні патології внутрішніх органів та систем. Проблема може бути у опорно-руховому апарату, кровоносній, нервовій системі чи хребті. Саме цьому диференційна діагностика обов’язкова.
Характер болю теж різниться – він може бути тупим, колючим, стискаючим, супроводжуватись неприємною печією. Пацієнти скаржаться на короткочасні, але сильні напади, та хронічний тривалий біль. Лікарі виділяють такі основні причини болю у грудях:
- серцеві порушення;
- коронарний синдром;
- проблеми с органами черевної порожнини;
- червоний вовчак, васкуліт;
- артеріальна гіпертензія;
- захворювання дихальної системи;
- невралгія;
- тощо.
Боліти може справа та зліва, часто больовий синдром з’являється у ребрах.
Переваги МРТ
Магнітно-резонансна томографія грудної клітини – найточніший діагностичний метод. Він може проводитись з застосуванням контрасту та без нього. МРТ демонструє повну картину, аномалії розвитку органів, наслідки травм, пухлини, запальні захворювання. МРТ грудної клітини можна робити в рамках первинної діагностики та для контролю успішності терапії.
КТ грудної клітини без контрасту має меншу точність. Але й перелік протипоказань буде незначним, а ціна нижчою. Який метод оптимальний у вашому випадку, скаже лікар на консультації. Комп'ютерна томографія ОГК призначається при підозрі на травми, пухлини або для визначення положення, форми та розмірів органів. Обстеження варто пройти пацієнтам з:
- пневмонією;
- лімфаденопатію (збільшення лімфатичних вузлів);
- бронхоектазом;
- аномаліями будови або розташування серця, легенів чи судин;
- аневризмами аорти;
- наявністю ущільнень або пухлин в ОГК;
- підозрою на рак легенів;
- скупченням крові чи рідини в грудній порожнині.
Якщо обстеження буде проводитися без контрасту, спеціальна підготовка не потрібна. Пацієнту достатньо зняти до обстеження металеві прикраси та аксесуари. Якщо буде використовуватись контраст, за кілька годин не можна їсти та пити. Додатково бажано виміряти тиск, зробити аналізи крові, перевірити стан нирок.
Вартість комп'ютерної томографії грудної клітки з контрастом буде вищою, ніж без. Але у даному випадку ви можете розраховувати на максимально точну візуалізацію. Діагностичний центр «Лайфскан» пропонує вам пройти КТ, МРТ та УЗД діагностику в Києві на сучасному обладнанні.
МРТ – це безболісний та швидкий спосіб отримати повну картину про стан органів грудної клітини. Під час дослідження апарат буде робити безліч зрізів, які допоможуть сформувати тривимірну модель. В центрі Lifescan ви можете зробити КТ в будь-який зручний для вас час, заклад працює без вихідних. Філіали є у двох районах Києва – Шевченківському та Солом’янському. До візиту в діагностичний центр залиште заявку онлайн або по телефону та оберіть зручний час для запису. Також нещодавно стала доступною послуга УЗД-діагностики.