Вчені спростували популярні міфи про шкоду мікрохвильовок.
Небезпека мікрохвильовок
Патент на мікрохвильову піч інженер і винахідник з США Персі Спенсер отримав в жовтні 1945 року. Спочатку її застосовували військові для розморожування продуктів, а сам пристрій був великого розміру і важким. У другій половині минулого століття японський виробник Sharp почав серійно випускати мікрохвильові печі компактного розміру для використання в побуті. З тих пір суперечки між вченими і користувачами з приводу шкоди СВЧпечей для здоров’я людини практично не припиняються. Більша частина тверджень – міфи, які легко можна спростувати.
Наприклад, багато хто вважає, що мікрохвильова піч вбиває живі клітини продуктів. Однак їжа не має таких апріорі, а поживні речовини абсолютно не піддаються короткочасному мікрохвильовому впливу. Другий міф стосується радіації і зміни їжі мікрохвильовкою на молекулярному рівні. Однак для того, щоб зруйнувати зв’язок між молекулами у побутового пристрою просто недостатньо потужності.
Також існує думка про шкоду випромінювання безпосередньо на організм людини. Це твердження суперечливе, так як піч, як і будь-який інший апарат з електромагнітним випромінюванням, може відбиватися на людину, але захист мікрохвильовки і невелика тривалість впливу, зводять негативний вплив до безпечного мінімуму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен