Відчуття кохання тісно пов'язане з дуже високою активністю ділянки мозку, відповідальної за вироблення гормонів, та з інтенсивною роботою надниркових залоз. Той період закоханості, коли відчуваються особливо яскраві та сильні переживання, в організмі починає вирувати «гормональний коктейль» – вміст різних гормонів різко йде нагору.
Під час яскравої закоханості збільшується концентрація таких гормонів, як фенілетиламін, адреналін, дофамін, ендорфін, вазопресин, окситоцин, естрогени та тестостерон – це відбувається і при емоційних потрясіннях. Тому деякі дослідники називають кохання свого роду позитивним стресом для організму.
Позитивний стрес називається так через те, що він стимулює роботу імунної системи, може грати роль потужного мотиватора для різного роду діяльності, яка приносить людині моральне задоволення чи успіх. Одним із проявів такої діяльності є створення сім'ї, народження та виховання дітей.
Відчуття щастя і радості, яке відчувають закохані, позитивно впливає на імунітет, знижує рівень тривоги, підвищує самооцінку.
Зокрема, позитивний вплив кохання вчені пов'язують із гормоном окситоцином, який синтезується в організмі закоханих людей. Цей гормон може давати цілу низку позитивних ефектів – він діє як знеболювальний засіб та релаксант, знімає нервову напругу, захищає від порушень серцебиття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу