Хвороба Паркінсона та паркінсонізм - це все ж різні поняття.
паркінсонізм
Розрізняють хворобу Паркінсона (самостійна хвороба) та синдром паркінсонізму, який може формуватися при хворобах нервової системи (після перенесеної черепно-мозкової травми, інсульту, енцефаліту, грипу), при тривалому прийомі деяких препаратів і проявляється вираженою втомою, повільністю, тремором. Хвороба Паркінсона виявляється частіше у людей старше 60 років, неухильно прогресує і часто призводить до інвалідизації. Синдром паркінсонізму може виявлятися у будь-якому віці, тяжкість перебігу залежить від швидкості виявлення причини та адекватності терапії.
М'язова скутість, порушення активних рухів, тремтіння можуть виникати при порушенні функції клітин головного мозку, що відповідають за координацію та м'язовий тонус, а також при порушенні обміну катехоламінів (біологічно активних речовин) у тканинах мозку. Тремтіння з'являється при дисбалансі Норадреналіну та Дофаміну, що призводить до порушень процесів збудження та гальмування. Це відбувається при ураженні структур головного мозку (чорна речовина, бліда куля).
Основні симптоми:
1. Тремор голови та кінцівок, що посилюється у спокої та зменшується при русі; 2. М'язова скутість, що посилюється при рухах, що повторюються, повільність при русі, утруднення при початку і закінченні руху; 3. Характерна поза: голова нахилена вперед, кінцівки притиснуті до тулуба; 4. Невпевнена хода дрібними кроками; 5. Порушення координації; 6. Бідна міміка; 7. Тиха мова із сповільненим темпом; 8. Порушення пам'яті та мислення; 9. Знижений фон настрою.
Коли ви помітили в себе або у близьких такі симптоми, то варто порадитися з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою