Через брак йоду починає погано працювати щитовидна залоза.
йод
Йод є компонентом гормонів щитовидної залози (тиреотропного гормону, тиреоїдних гормонів) і необхідний для їх синтезу. Вони забезпечують рівень обміну речовин, впливають на перетворення їжі в енергію та на шляхи її застосування. Гормони щитовидної залози значимі для зростання і розвитку всіх органів. Крім того, йод підвищує споживання кисню тканинами.
Проблеми зі здоров'ям виникають тоді, коли рівень гормонів щитовидної залози змінюється або у бік зниження (гіпотиреоз), або у бік збільшення (тиреотоксикоз). Причина розвитку цих станів одна – тривалий дефіцит йоду.
Основними причинами нестачі йоду в організмі є:
1. Недостатнє надходження мікроелемента з продуктами харчування 2. Відсутність йодної профілактики у йоддефіцитних регіонах 3. Прийом лікарських засобів, які ускладнюють засвоєння йоду 4. Порушення обміну йоду 5. Збільшення радіаційного фону 6. Забруднення довкілля
Організм людини не синтезує йод і щоб підтримувати здорове функціонування щитовидної залози та всього організму, необхідно щодня включати продукти багаті на йод, а також періодично приймати препарати, що містять йод у профілактичній дозі.
А ви знаєте рівень йоду у вашому організмі?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини