Вони стверджують, що людям варто регулярно читати.
Час, що відводиться сучасною людиною для читання, постійно скорочується. Коло читання звужується, літературні уподобання деяких людей стають примітивнішими. Експерти Оксфордського університету виявили, що під час читання у людини задіяні ті ж ділянки мозку, що і при особистому спостереженні за подіями, що відбуваються, описаними в книзі.
Наприклад, професор Джон Стейн стверджує: ми настільки звикли до того, що відбувається, що мозок реагує на книгу так само, ніби він справді брав участь у тому, що описується. Іншими словами, гіпотеза про те, що читач проживає тисячі життів, дуже близька до істини.
Група вчених протягом шести років вивчала близько 300 людей похилого віку. Виявилося, що люди, які читали більше середнього протягом життя, на 32% менше ризикували мати проблеми з пам'яттю, тоді як люди, які взагалі не читали, втрачають пам'ять на 48% швидше. Інший аналіз, проведений у Стенфордському університеті, показав, що аналітичне читання та читання лише для задоволення викликають на неврологічному рівні різні типи емоцій, кожна з яких є своєрідною корисною для людського мозку вправою.
Як багато читаєте ви?