Звісно, зовсім без побутової хімії ми не впораємося. Але з нею варто бути уважними.
1. Засоби для чищення, що містять хлор і аміак. Вони можуть виділяти токсичні пари, що призводять до захворювань органів дихання. Ви повинні знати, що чим вони ефективніші, тим токсичніші. У той же час багато домашніх засобів на основі оцту та бікарбонату натрію чистять так само добре. Крім того, слід знати, що не для кожного завдання прибирання потрібен спеціальний продукт.
2. Освіжувачі повітря. Містять деякі хімічні речовини, такі як фталати, які викликають гормональні та репродуктивні проблеми, уроджені вади розвитку. Не кажучи вже про те, що вони містять такі невизначені інгредієнти, як консерванти або парфум. А слово «природне» нічого не означає, коли йдеться про їхні «запахи». Краще мати у квартирі рослини, наприклад, жасмин.
3. Репелент проти молі. З такою кількістю натуральних засобів, як лаванда, м'ята, розмарин або гвоздика, не потрібно вдаватися до хімічних препаратів. Цей аромат не тільки нагадуватиме вам про те, як пахне одяг вашої бабусі, але вони не містять токсичних речовин, які викликають запаморочення, головний біль або нудоту.
4. Бальзам для білизни. Багато цих засобів містять потенційно токсичні хімічні речовини. І деякі з них можуть викликати подразнення та свербіж шкіри, проблеми з диханням, запаморочення, головний біль і навіть блювоту. Покладіть у пральну машину під час прання білизни старий вовняний светр (або шматочки вовни), щоб речі не збивалися в грудку.
А ви цим користуєтеся?