Якщо ви не любите плавати, то варто переглянути свої вподобання.
плавання
1. Відмінна аеробна вправа. Плавання - це не тільки ні з чим не порівнянне задоволення, а й класичний приклад аеробного виду спорту, а значить, відмінна вправа для серцевого м'яза та легень. Плавання є ідеальним варіантом фізичної активності з рівномірним навантаженням на м'язи всього тіла без негативних ефектів для людей з артритом, опорно-руховими обмеженнями або надмірною масою тіла.
2. Антивіковий ефект. Можливо, плавання не розгладить вікових чи мімічних зморшок, проте доведено, що заняття даним видом спорту може знизити ризик смертності майже на 50%. У ході 32-річного спостереження за участю 40 тис. чоловіків віком 20–90 років, встановлено, що загальна смертність серед плавців на 50% нижча за смертність серед спортсменів-легкоатлетів, а також серед осіб, які не займалися спортом.
3. Підвищення гнучкості. Вода є найкращим середовищем підвищення гнучкості. Багато ревматологів рекомендують плавання як підвищення обсягу активних рухів, а також як підвищення фізичної активності без додаткового навантаження на суглоби.
4. Протиастматична терапія. Плавання, як і багато інших аеробних видів спорту, підвищує життєву ємність легень, оскільки змушує працювати організм у посиленому режимі. Щільність води вища за щільність повітря, тому легеням доводиться працювати значно інтенсивніше для підтримки оксигенації крові на належному рівні, що зменшує вираженість симптомів бронхіальної астми.
5. Зниження ризику розвитку цукрового діабету. Систематичне заняття плаванням знижує рівень глюкози крові. Вчені з Мерілендського університету (University at Maryland), США вважають, що аеробні вправи та вправи на подолання опору, самостійні або в комбінації один з одним, покращують глікемічний профіль у пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу.
А ви часто плаваєте?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки