Кажуть, що це професійна хвороба тих, хто мусить постійно вдивлятися в монітор.
синдром сухого ока
Взагалі, синдром сухого ока виникає, коли зникає сльозна плівка, що покриває око. У нормальній ситуації плівка оновлюється щоразу, коли ми кліпаємо. Але трапляються випадки, коли цей процес порушується.
Таких випадків два:
У першому порушується вироблення сльозової рідини. Це може відбуватися з різних причин, в основі кожної з яких лежить та чи інша патологія.
Другий випадок поширений набагато ширше. Це швидке випаровування сльозової рідини. Найчастіше це відбувається при зовнішній дії на око. При сильному вітрі, у приміщенні з кондиціонером, при напруженій роботі з комп'ютером, мікроскопом або будь-яким іншим предметом, що потребує сильної концентрації зору.
По офісних працівниках б'ють одразу дві причини: комп'ютер та кондиціонер. Ми так захоплюємося тим, що відбувається на моніторі, що геть-чисто забуваємо кліпати і висушуємо собі очі.
Звичайно, втратити зір на тлі сухого ока у вас навряд чи вдасться. Але чимало неприємних миттєвостей цю недугу може забезпечити.
Лікування синдрому найкраще проводити під наглядом профільного фахівця – офтальмолога. Лікар визначить причину недуги та підбере найбільш ефективну терапію. Зазвичай призначають штучні замінники сльози – краплі чи гелі. Також непогано допомагають протизапальні препарати.
Але, звісно, краще проводити профілактику, щоб потім не довелося лікуватися.