1 мл очних крапель містить 1 мг натрію гіалуронату та 20 мг декспантенолу;
допоміжні речовини: кислота лимонна безводна; натрію цитрат дигідрат; вода для ін’єкцій.
Лікарська форма. Краплі очні.
Прозорий або опалесцюючий безбарвний або злегка жовтуватий розчин.
Назва і місцезнаходження виробника. УРСАФАРМ Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ,
D-66129, Саарбрюкен, Німеччина.
Фармакотерапевтична група. Штучні замінники сльозової рідини та інші нейтральні препарати. Код АТС S01Х A20.
Головною метою лікування сухості ока є збільшення стабільності та об’єму прекорнеальної слізної плівки. Було показано, що гіалуронова кислота має хімічну структуру, молекулярну масу та реологічні властивості, подібні до муцину, який входить до складу людських сліз. При місцевому застосуванні гіалуронова кислота підвищує стабільність прекорнеальної слізної плівки, позитивно впливає на епітеліальний шар, сприяє збільшенню об’єму слізної рідини та вологості рогівки, а також зменшує випаровування сліз із поверхні ока.
Декспантенол є біологічним попередником і спиртовим аналогом пантотенової кислоти – вітаміну групи В. При офтальмологічному застосуванні декспантенол прискорює епітелізацію, наприклад, після опіків другого та третього ступеня тяжкості, та сприяє грануляції тканин. Декспантенол застосовують для симптоматичного лікування різних форм кон’юнктивіту та для прискорення загоєння механічних пошкоджень рогівки, а також для зменшення подразнення, спричиненого носінням контактних лінз.
Натрію гіалуронат не абсорбується після місцевого застосування. Факти, які б свідчили про те, що гіалуронова кислота здатна проникати крізь рогівку, відсутні. Навіть після безпосереднього введення гіалуронової кислоти у внутрішню камеру ока в кровообігу були знайдені лише зневажливо малі її концентрації, які швидко метаболізувались печінкою. Тому при застосуванні препарату розвитку системних токсикологічних реакцій не очікується.
Показання для застосування.
- Для зволоження рогівки та симптоматичного лікування сухості очей (синдром «сухих очей»);
- для стимулювання реепітелізації при поверхневих ерозіях рогівки, опіках очей, дистрофії рогівки та після офтальмологічних хірургічних втручань.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату.
Особливі застереження.
Препарат ХІЛО-КЕА не слід застосовувати одночасно з іншими офтальмологічними препаратами. За необхідності застосування інших очних крапель, після їх закапування та перед застосуванням препарату ХІЛО-КЕА слід зачекати 30 хв. Однак очні мазі слід завжди наносити після закапування препарату ХІЛО-КЕА.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат ХІЛО-КЕА можна застосовувати у період вагітності та годування груддю, оскільки йому не властива системна фармакологічна дія.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Навіть у рекомендованих дозах одразу після застосування препарат ХІЛО-КЕА дуже рідко може спричиняти короткочасне погіршення зору, внаслідок чого може погіршуватись час реакції при керуванні авто транспортом або при роботі з механізмами. Отже, одразу після закапування крапель не рекомендується керувати авто транспортом або працювати зі складними механізмами.
Діти. Дані щодо застосування препарату для лікування дітей відсутні.
Спосіб застосування та дози.
Закапують в уражене око по 1 краплі препарату 3 рази на добу. За необхідності частоту закапування можна збільшити. Значне збільшення частоти закапування препарату ХІЛО-КЕА (наприклад, більше 10 разів на добу) дозволяється проводити за рішенням та під наглядом лікаря-офтальмолога.
Препарат ХІЛО-КЕА можна застосовувати при носінні жорстких або м’яких контактних лінз. У цьому випадку застосування препарату полегшує носіння контактних лінз і дозволяє зробити його більш комфортним.
Оскільки препарат не містить консервантів, він придатний для тривалого застосування. Тривалість лікування визначається індивідуально.
Перед першим застосуванням препарату зніміть ковпачок з контейнера, переверніть його наконечником донизу та натисніть на дно контейнера до появи перших крапель на отворі наконечника. Зараз контейнер готовий для подальшого застосування.
Тримайте контейнер догори дном і сильно та швидко натисніть на його дно. Це активує механізм для вивільнення однієї краплі. Завдяки спеціальній системі клапану КОМОД, розмір та швидкість вивільнення кожної краплі є однаковими, однак це потребує більшої сили натискання.
Злегка нахиліть назад голову, відтягніть нижню повіку та закапайте одну краплю в нижню частину ока. Повільно закрийте око для того, щоб рідина рівномірно розподілилась по його поверхні.
Одразу ж після застосування закрийте контейнер ковпачком. Після застосування препарату слід впевнитись, що наконечник контейнера сухий. У разі появи на ньому рідини слід уникати будь-якого його контакту з оком або шкірою.
Передозування.
Про випадки передозування препарату не повідомлялось.
Побічні ефекти.
Оскільки препарат ХІЛО-КЕА не містить консервантів, він добре переноситься навіть при тривалому застосуванні. У вкрай поодиноких випадках повідомлялось про розвиток реакцій гіпер чутливості, таких як печіння або сльозотеча, які зникали одразу після припинення застосування препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Оскільки препарат досягає цільового органу безпосередньо при місцевому застосуванні і йому притаманна, в першу чергу, фізична дія (зволоження поверхні ока), про будь-які лікарські взаємодії препарату, крім фізичних взаємодій з очними краплями для місцевого застосування, відомості відсутні.
Термін придатності. 3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Після першого відкриття вміст контейнера можна застосовувати впродовж 12 тижнів.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 10 мл очних крапель у багатодозовому контейнері з повітронепроникним насосом та ковпачком. Контейнер вміщують у картонну коробку.