Лікарська форма. Рідина для перорального застосування.
Прозора рідина, гірка на смак.
Назва і місцезнаходження виробника.
«АТ Елпак».
м. Дьондьош, Угорщина.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси.
Код АТС А 16А Х 10**.
Чинить проносну та жовчогінну дію, покращує обмін речовин, запобігає процесам бродіння та розпаду у товстому кишечнику, перешкоджає всмоктуванню токсичних продуктів розпаду, виводить з організму бактерії та токсини.
Показання для застосування.
У складі комплексного лікування хронічних захворювань печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів; хронічних колітів та ентероколітів у стадії ремісії; синдрому подразненого кишечнику; хронічних гастритів з підвищеною або нормальною секреторною функцією; хронічних панкреатитів; геморої; функціональних розладів кишечнику з виникненням копростазу; ожиріння.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена серцева недостатність, гострий гастрит, ентероколіт, виразки шлунка та дванадцяти палої кишки у стадії загострення, діарея, блювання, дефіцит рідини в організмі, порушення функції нирок, кишкова непрохідність. Дитячий вік до 6 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Відсутні.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Немає застережень застосування у період вагітності і годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.
Діти.
Не рекомендується застосовувати дітям до 6 років.
Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовують розведеним кип`яченою водою. Якщо воду потрібно застосовувати у гарячому вигляді, її слід підігріти до 36 - 38 °С. Холодна рідина відповідає кімнатній температурі (приблизно 20 °С).
Розведення № 1.
При захворюваннях печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів у дорослих 20 мл рідини доводять до 200 мл питною водою. Добова доза для дорослих і дітей старше 6 років становить 1 % від маси тіла (розподіляють на 3 прийоми). Приймають у теплому чи гарячому вигляді до їди залежно від стану кислотності шлункового соку:
– у разі зниженої - за 15 - 30 хв до їди;
– нормальної – за 45 - 60 хв до їди;
– підвищеної – за 1,5 години до їди.
Розведення № 2.
200 мл рідини розводять 400 мл питної води, застосовують для лікування дорослих:
– при хронічних колітах та ентероколітах, функціональних розладах кишечнику з виникненням копростазу добова доза становить 1 % від маси тіла. Приймають свіжо приготовлену воду кімнатної температури 3 рази на добу за 1 годину до їди;
– при хронічних гастритах добова доза становить 1 % від маси тіла. Приймають у теплому вигляді через 3 хв після їди 3 рази на добу;
– при хронічних захворюваннях підшлункової залози у дорослих приймають 100 мл води у теплому вигляді за 45 - 90 хв до їди 3 рази на добу.
Розведення № 3.
З метою швидкого проносного ефекту у дорослих 200 мл рідини розводять 200 мл питної води. Приймають у теплому або холодному вигляді за 1 годину до сніданку.
Розведення № 4.
З метою тюбажу жовчних шляхів у дорослих та дітей старше 6 років приготовляють розчин в пропорціональному співвідношенні 3 (рідини) : 1 (питної води). Приймають 1 раз у 6 - 7 днів. Кількість тюбажів визначає лікар. Методика прийому: вранці приймають 200 мл приготовленого розчину у гарячему вигляді (36 - 38 °С), лягають на правий бік із грілкою, яку кладуть на ділянку печінки на 1,5 - 2 години.
Розведення № 5.
Для проносного ефекту у дітей старше 6 років 15 - 75 мл рідини залежно від маси тіла дитини розводять такою ж кількістю фруктового соку.
Розведення № 6.
В акушерській практиці для проносного ефекту 100 мл рідини розводять питною водою у співвідношенні 1:2 або 1:3 та приймають на наступний ранок після пологів.
Розведення № 7.
Після хірургічного втручання для нормалізації випорожнень 100 мл рідини (операції на черевній порожнині) та 200 мл рідини (урологічні операції) розводять питною водою у співвідношенні 1:1, приймають за 1 годину до сніданку на 2 - 3 день після операції.
При нижчеперелічених станах застосовують рідину без розведень.
При хронічних запорах у дорослих для досягнення щоденної дефекації застосовують 50 - 60 мл рідини 1 раз на добу.
При інтоксикаціях (у тому числі при харчовому отруєнні) для швидкої евакуації вмісту кишечнику та промивання травного тракту приймають одноразово 200 - 400 мл рідини.
При ожирінні дорослим застосовують одноразово 100 мл рідини на добу вранці за 30 хв до прийому їжі.
Для нормалізації випорожнень після інсульту приймають 100 - 150 мл рідини щодня вранці за 30 хв до прийому їжі.
У випадку, коли хворому протипоказано фізичне напруження (прогресуючі форми атеросклерозу, артеріальна гіпертензія), а також для забезпечення безболісного випорожнення у разі запально-виразкових захворювань прямої кишки (гемороїдальні вузли), запалення яєчників приймають 50 - 100 мл рідини щодня.
Для підвищення ефективності дослідження при іригоскопії та холецистографії, для досягнення холекінетичного та холеритичного ефектів при захворюваннях жовчного міхура, жовчовивідних шляхів з метою збільшення жовчовиділення дорослим застосовують 20 - 30 мл рідини одноразово через зонд.
Передозування.
Випадків передозування не виявлено.
Побічні ефекти.
В осіб, які страждають на артеріальну гіпотензію, вживання рідини може спричинити короткочасне погіршення самопочуття.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Несумісність з лікарськими засобами інших груп не виявлена. Підсилює ефект проносних препаратів, зокрема засобів, що збільшують розмір змісту кишечнику.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С.