Таблетки плоскоциліндричні, білого кольору, з фаскою.
Назва і місцезнаходження виробника.
ПАТ «Луганський хіміко-фармацевтичний завод».
Україна, 91019, м. Луганськ, вул. Кірова, 17.
Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Код АТС А12А А08.
Засіб, що поповнює дефіцит кальцію і стимулює анаболічні процеси. Іони кальцію приймають участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких і поперечносмугастих м'язів, функціонуванні міокарда, згортанні крові; необхідні для формування кісткової тканини, підтримки електролітної рівноваги та функціонування інших систем і органів. Нормалізує обмін кальцію і фосфору в організмі, виявляє загальнозміцнювальну дію. Дія пов’язана з посиленням анаболічних процесів.
Кальцій всмоктується в іонізованій формі у шлунково-кишковому тракті і розподіляється у тканинах. 50 % загального кальцію сироватки крові становить іонізований кальцій, 5 % знаходиться у складі аніонних комплексів, 45 % зв'язано з білками. Близько 20 % кальцію виводиться із сечею, 80 % – через кишечник.
Показання для застосування. Гіпокальціємія. Зниження загальної опірності, перевтома,
виснаження нервової системи, гіпотрофія, рахіт (як загальнозміцнювальний засіб).
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, тромбоз, виражений атеросклероз, підвищене згортання крові, тяжка ниркова недостатність.
Належні заходи безпеки при застосуванні. Рекомендується поєднувати з препаратами заліза. При застосуванні пацієнтам, які одержують серцеві глікозиди і/або діуретики, а також при тривалому лікуванні слід контролювати концентрацію кальцію та креатиніну в крові. У випадку підвищення їх концентрації слід зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його прийом. У зв'язку з тим, що вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію зі шлунково-кишкового тракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну D3 та кальцію з інших джерел.
Всмоктування кальцію зі шлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному прийомі деяких продуктів, наприклад, шпинату, ревеню, висівків і зернових.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Кальцій проникає у грудне молоко, що слід враховувати при призначенні жінкам у період годування груддю. Якщо дитина приймає препарати кальцію або вітамін D3, то прийом Кальцію гліцерофосфату жінці слід припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами.
Діти. Можна застосовувати дітям старше 3 років, враховуючи лікарську форму.
Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньо після їди дорослим по 1-2 таблетки (200-400 мг) 2-3 рази на добу, дітям старше 3 років – по 1 таблетці (200 мг) 1-3 рази на добу.
Курс лікування – 2-4 тижні, при необхідності можна повторити.
Передозування. Симптоми: гіперкальціємія, порушення з боку шлунково-кишкового тракту (виражені нудота, діарея, запор, болі в животі).
Лікування: припинити прийом препарату. В якості антидота застосовують кальцитонін, який вводять внутрішньовенно із розрахунку 5-10 МО на 1 кг маси тіла на добу.
Побічні ефекти. З боку травної системи: слабко виражені нудота, діарея, запор, болі в животі.
З боку обміну речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія.
У осіб з підвищеною чутливістю можливий розвиток алергічних реакцій.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При сумісному застосуванні препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів, підвищувати абсорбцію тетрациклінів і знижувати абсорбцію бісфосфонатів зі шлунково-кишкового тракту. Глюкокортикостероїди зменшують абсорбцію кальцію. Одночасне застосування з тіазидними діуретиками або кальційвмісними препаратами підвищує ризик розвитку гіперкальціємії. Петльові діуретикі, навпаки, збільшують виведення кальцію нирками.
Термін придатності. 5 років.
Умови зберігання. Спеціальні умови зберігання не потрібні. Зберігати в оригінальній упаковці.