Таблетки білого або майже білого кольору з вкрапленнями, круглої форми, з плоскою поверхнею, з фасками.
Назва і місцезнаходження виробника. ТОВ «Фарма Старт».
Україна, м. Київ, бульв. І. Лепсе, 8.
Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати.
Код АТС N05C B02.
Фармакологічні властивості.
Седативний, судинорозширювальний, спазмолітичний засіб. Сприяє зниженню збудливості центральної нервової системи, виявляє заспокійливу дію та полегшує настання природного сну. Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти, що входить до складу препарату, виявляє седативну та спазмолітичну дію, подібну до дії екстракту валеріани; у великих дозах спричиняє також легкий снодійний ефект. Фенобарбітал виявляє седативну та помірну спазмолітичну дію. Олія м’ятна спричиняє рефлекторний судинорозширювальний та спазмолітичний ефект.
Показання для застосування. Неврози з підвищеною дратівливістю; підвищена збудливість; безсоння, у тому числі порушення засинання; нейроциркуляторна дистонія; тахікардія; не різко виражений спазм коронарних судин; ранні стадії артеріальної гіпертензії; спазми органів травного тракту, пов’язані з нейровегетативними розладами.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції нирок та печінки, печінкова порфірія. Препарат не призначають вагітним та в період годування груддю.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Під час лікування препаратом не рекомендується займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Під час прийому препарату слід уникати вживання спиртних напоїв.
Пpenapam містить лактозу, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю лактози-галактози застосовувати Корвалтаб не рекомендується.
Особливі застереження.
- Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат не призначають вагітним та під час годування груддю.
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або при роботі з іншими механізмами.
Корвалтаб може спричиняти сонливість та запаморочення, тому в період лікування пацієнтам не рекомендується працювати з небезпечними механізмами та керувати транспортними засобами.
- Діти. Досвід застосування для лікування дітей відсутній, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.
Спосіб застосування та дози. Дозування та тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожного хворого.
Дорослим, як правило, призначають по 1-2 таблетки препарату 2–3 рази на добу до їди.
При тахікардії та спазмах коронарних судин разова доза може бути збільшена до 3 таблеток.
Передозування. Можливі сонливість, слабкість, запаморочення.
Лікування: припинення прийому препарату, промивання шлунка і симптоматична терапія. Специфічного антидоту немає.
Побічні ефекти. Корвалтаб, як правило, переноситься добре. В окремих випадках може виникнути сонливість, легке запаморочення, шкірні алергічні реакції. Можуть виникати розлади з боку шлунково-кишкового тракту. Вказані явища проходять при зниженні дози або припиненні прийому препарату. При довго тривалому використанні великих доз препарату можливий розвиток бромізму.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Під час одночасного застосування препарату з іншими лікарськими засобами, що пригнічують центральну нервову систему, можливе взаємне посилення дії. Дія препарату посилюється на фоні застосування препаратів вальпроєвої кислоти, алкоголю. Прийом препарату може призвести до ослаблення дії похідних кумарину, гризеофульвіну, глюкокортикоїдів, пероральних контрацептивів. Препарат підвищує токсичність метотрексату.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25º С.
Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 2 та 10 блістерів у пачці з картону.
Категорія відпуску. Без рецепта - № 10 та № 10х 2.
За рецептом - № 10х 10.