Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиОмезин

Елегант Індія, Індія.


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: omeprazole; (5-метокси-2-[[(4-метокси-3,5-диметил-2-піридил) метил]сульфініл]-1Н-бензимедазол);

основні фізико-хімічні властивості: капсули тверді желатинові (білий або майже білий корпус, рожевий ковпачок). Вміст капсул - білі або майже білі гранули;

склад: 1 капсула містить омепразолу 20 мг;

допоміжні речовини: гіпромелози фталат; кислоти метакрилової полімер тип А; маніт; цукор; натрію дигідро фосфат, дигідрат; натрію лаурилсульфат; кальцію карбонат; спирт цетиловий.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори «протонного насоса».

Код АТС А 02В С 01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Анти секреторний, проти виразковий препарат, інгібітор Н/К-АТФази (протонного насоса). Блокує заключну фазу секреції соляної кислоти в парієтальних клітинах, гальмує як базальну, так і стимульовану пентагастрином секрецію. За рахунок значного і тривалого зниження кислотності шлункового соку сприяє швидкому загоюванню виразкового дефекту.

Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому препарат швидко і повністю всмоктується; приблизно 90 - 95 % препарату зв'язується з білками плазми крові. Ефект зберігається протягом 24 годин і більше. Виділяється нирками у вигляді метаболітів.

Показання для застосування.

Пептична виразка шлунка;

пептична виразка дванадцяти палої кишки;

гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);

хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворювальною функцією шлунка в стадії загострення;

функціональна диспепсія;

для ерадикації Helicobacter pylori (в комбінації з антибактеріальними засобами);

синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують дорослі та діти старше 12 років внутрішньо:

пептична виразка шлунка в разі відсутності Helicobacter pylori - по 1 капсулі 2 рази на добу протягом 2 - 6 тижнів;

пептична виразка дванадцяти палої кишки в разі відсутності Helicobacter pylori - по
1 капсулі 2 рази на добу протягом 2 - 4 тижні;

ГЕРХ - по 1 капсулі 2 рази на добу протягом 4 - 8 тижнів; підтримуюча терапія при ГЕРХ - 1 капсула 1 раз на добу тривалість до 12 місяців;

хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворювальною функцією шлунка в стадії загострення – 1-2 капсули на добу протягом 2 - 3 тижнів;

функціональна диспепсія - 1-2 капсули на добу протягом 2 - 3 тижнів;

для ерадикації Helicobacter pylori - по 1 капсулі 2 рази на добу (в комбінації з антибактеріальними засобами (амоксицилін, кларитроміцин, тетрациклін, фурозолідон, метронідазол) та препаратами вісмуту).

синдром Золлінгера-Еллісона – початкова доза препарату становить 3 капсули на добу, за необхідності дозу підвищують; підбирають дозу індивідуально.

Побічна дія. При нетривалому застосуванні препарату побічні реакції виникають рідко. Зазвичайом слабко виражені та нетривалі. Тяжкі побічні реакції відмічаються дуже рідко.

З боку шкіри: рідко – висипи та/або свербіж. В окремих випадках - фото чутливість, мультиформна еритема, алопеція.

З боку опорно-рухового апарату: в окремих випадках - біль у суглобах, м'язова слабкість і біль у м'язах.

З боку центральної та периферичної нервової системи: головний біль. Рідко – запоморочення, парестезії, сонливість, безсоння, вертиго. В окремих випадках – оборотна сплутаність свідомості, збудження, депресія або галюцинації.

З боку травного тракту: діарея, запор, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм. В окремих випадках - сухість у роті, стоматит, кандидоз шлунково-кишкового тракту.

З боку печінки: рідко - підвищення рівня ферментів печінки. В окремих випадках енцефалопатія при тяжких захворюваннях печінки, гепатит.

З боку ендокринної системи: в окремих випадках гінекомастія.

З боку системи крові: в окремих випадках - лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз, панцитопенія.

Інші: рідко – загальна слабкість. Алергічні реакції: уртикарний висип (рідко), в окремих випадках набряк Квінке, гарячка, бронхоспазм, інтерстиціальний нефрит, анафілактичний шок. В окремих випадках - підвищена пітливість, периферичні набряки, нечіткість зору, порушення смакових відчуттів, зниження концентрації натрію в крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності та годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Передозування. Омепразол у добовій дозі 360 мг переноситься добре. Специфічного антидоту не існує. Омепразол зв'язується з білками плазми крові, у результаті чого погано виводиться шляхом діалізу. У випадку передозування потрібно промити шлунок та кишечник. Лікування симптоматичне та підтримуюче.

Особливості застосування. Перед початком застосування Омезину необхідно виключити наявність у хворого злоякісного новоутворення. Препарат слід приймати до їди. Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можлива взаємодія з препаратами, які метаболізуються в печінці за участю ферментних систем цитохрому Р450. Може підвищуватись концентрація діазепаму, фенітоїну, ніфедипіну, варфарину, аміно пірину, дисульфіраму при одночасному застосуванні з омепразолом. Як правило, при застосуванні омепразолу в рекомендованих дозах, таке підвищення не є клінічно значущим. Однак, рекомендується контролю вати стан пацієнта на початку лікування і після завершення терапії і, за необхідності відкоригувати дозування препарату.

При одночасному застосуванні може підвищуватись концентрація як кларитроміцину, так і омепразолу в плазмі крові.

В результаті зниженої кислотності шлунка може змінитися абсорбція ампіциліну, кетоконазолу і препаратів заліза.

При одночасному застосуванні антацидів, амоксициліну, дигоксину, теофіліну, лідокаїну, хінідину, метопрололу не відмічали клінічно значущої взаємодії.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Капсули по 20 мг № 10, № 10х 3, № 10x10 у стрипах.

Виробник. Елегант Індія.

Адреса 205, Кіртіман, Ахмедабад-9, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus