Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиРанітидин

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ranitidinе, N-[2-[[[5-[(диметил аміно) метил]-2-фураніл]метил]тіо]етил]-N’-метил-2-нітро-1,1-етилендіамін, гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, від жовтого до оранжево-жовтого кольору, зі специфічним запахом. На поперечному розрізі виднодва шари;

склад: 1 таблетка містить ранітидину гідро хлориду у перерахуванні на ранітидин 150 мг;

допоміжні речовини: целактоза, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний (аеросил), магнію стеарат, гіпромелоза (гідроксипропілм етилцелюлоза), титану діоксид, тропеолін 0.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення і метаболізм. Засоби для лікування пептичної виразки. Код АТС А 02В А 02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Проти виразковий засіб. Блокує гістамінові Н2-рецептори мембран парієтальних клітин слизової оболонки шлунка. Знижує базальну і стимульовану секрецію соляної кислоти, зменшуючи об’єм шлункового соку, викликаного подразненням барорецепторів (розтягнення шлунка), харчовим навантаженням, дією гормонів і біогенних стимуляторів (гастрин, гістамін, пентагастрин, кофеїн). Ранітидин зменшує кількість соляної кислоти в шлунковому соку, не пригнічує печінкові ферменти, пов’язані з цитохромом Р 450, не впливає на концентраціюгастрину в плазмі крові, а також продукцію слизу.

Фармакокінетика.При пероральному прийомі швидко всмоктується в ШКТ. Максимальна концентрація в крові становить 478 нг/мл при прийомі внутрішньо і досягається через 2–3 год. Частково метаболізується в печінці до N-оксиду (головний метаболіт, 4% дози), S-оксиду і деметилюється.

Періоднапів виведення при нормальному кліренсі креатині ну (після прийому внутрішньо) –2–3 год.; при зниженому (20-30 мл/хв) – 8–9 год. Екскретується нирками через 24год., у незміненому вигляді виводиться близько 30% перорально введеної дози.

Проникає крізь гістогематичні бар’єри, у т. ч. через плацентарний, але погано – крізьгематоенцефалічний бар’єр. Досить значні концентрації визначаються в грудному молоці. Швидкість і ступінь елімінації мало залежать від стану печінки іпов’язані в основному з функцією нирок.

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка та дванадцяти палої кишки в разі відсутності H.pylori; гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ); хронічний гастрит з підвищеноюкислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення, не виразкова диспепсія; синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Дорослим, внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

Пептична виразка шлунка в разі відсутності H.pylori – по 150 мг (1таблетка) 2 рази на добу або 300 мг (2 таблетки) на ніч протягом 4–8 тижнів.

Пептична виразка дванадцяти палої кишки в разі відсутності H.pylori – по 1 таблетці 2 рази на добу або 2 таблетки 1 раз на ніч протягом 4–6 тижнів.

Гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – по 150 мг 4 рази на добу протягом 4–8 тижнів. Підтримуюча терапія при ГЕРХ – по 1 таблетці 1 раз надобу. Курс лікування до 12 місяців.

Синдром Золлінгера-Еллісона – початкова доза 150 мг 4 рази на добу. При необхідності дозу підвищують. Підбір дози індивідуальний.

При не виразковій диспепсії – по 1 таблетці 2 рази на добу протягом 2–4тижнів.

Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка встадії загострення – по 2 таблетки на добу протягом 2–4 тижнів.

Пацієнтам з порушенням функції нирок потрібна корекція режиму дозування. При кліренсі креатині ну менше 50 мл/хв – 150 мг/добу.

Хворим, що перебувають на гемодіалізі, чергову дозу призначають відразу після закінчення гемодіалізу.

Для лікування пептичної виразки у дітей рекомендована доза Ранітидинустановить від 2 мг/кг до 4 мг/кг 2 рази на добу. Максимальна добова доза – 300мг.

Побічна дія. Головний біль, запаморочення, сонливість, тривога, збудження, депресія, галюцинації (в основному у тяжкохворих і літніх пацієнтів), оборотна розпливчастість зору, мимовільні рухи; аритмії (екстрасистолія, тахікардія, AV-блокада, брадикардія, асистолія); запор, діарея, нудота, блювання, болі в животі; холестатичні чи змішані гепатити з жовтяницею або без неї; артралгії і міалгії; підвищення креатині ну вкрові; лейкопенія, гранулоцит опенія, агранулоцит оз, панцитопенія, гіпоплазія кісткового мозку й а пластична анемія; гінекомастія, імпотенція, зниження лібідо; алопеція, висип, мультиформна еритема, ангіо невротичний набряк, анафілаксія.

Протипоказання. Гіпер чутливість, цироз печінки з порто системноюенцефалопатією в анамнезі; порушення функції печінки і нирок; вагітність, лактація (на період лікування припиняють).

Передозування. Передозування супроводжується посиленням побічної дії препарату. Лікування: індукція блювання або промивання шлунка, при судомах– діазепам внутрішньо венно, при брадикардії – атропін, при шлуночкових аритміях– лідокаїн.

Особливості застосування. З обережністю застосовують для лікування хворих з порушенням функції нирок, з порфірією (в анамнезі). Перед початком лікування необхідно виключити наявність злоякісних новоутворень у шлунку ідванадцяти палій кишці.

У хворих літнього віку з порушеннями функції печінки або нирок можливий розлад (сплутаність) свідомості, що обумовлює необхідність зниження дози.

Раптово відміняти препарат небажано (синдром рикошету). Після досягнення терапевтичного ефекту препарат необхідно приймати в підтримуючий дозі протягом 1-4 тижнів.

При тривалому лікуванні ослаблених хворих в умовах стресу, можливі бактеріальні ураження шлунка з наступним поширенням інфекції.

Необхідне регулярне спостереження за пацієнтами (особливо похилого вікута з вказівками в анамнезі на пептичну виразку шлунка та/або дванадцяти палої кишки), які приймають Ранітидин разом з не стероїдними протизапальними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антациди, сукральфат сповільнюють абсорбцію ранітидину, тому перерва між їх прийомом повинна становити не менше 2 год.

Пригнічує метаболізм у печінці феназолу, амінофеназолу, гексобарбіталу, пропранололу, діазепаму, лігнокаїну, непрямих антикоагулянтів.

Підвищує концентрацію метопрололу в сироватці крові, при цьому період напів виведення метопрололу збільшується.

Зменшує всмоктування кетоконазолу таітраконазолу.

Умови і терміни зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.

Термін придатності – 3 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus