За статистикою частіше хвороба зустрічається у людей середнього та похилого віку. Середній вік для такого діагнозу при цьому становить 68 років. Чоловіки хворіють на рак шлунка в два рази частіше за жінок.
Відзначається, що якщо пухлина після постановки діагнозу вдається локалізувати, то п'ятирічне виживання в такому випадку становить 68%. А ось якщо вона поширилася за межі ураженого органу, то виживаність знижується більш ніж удвічі - до 31%. При запущеному захворюванні протягом п'яти років виживають лише 5%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші ознаки того, що у вас рак шлункуАле при цьому середня загальна статистика по виживаності становить 31% протягом п'яти років. Таким чином можна зробити висновок, що вцілому захворювання частіше діагностується вже на пізніх стадіях, коли локалізувати пухлину вже не вийде.
На сьогоднішній день наука знає не так вже й багато про причини виникнення раку шлунка. Однак, є кілька встановлених факторів ризику, які провокують виникнення захворювання. Наприклад, куріння. Всупереч поширеній думці, куріння робить украй негативний вплив не тільки на легені, але і на інші органи. Так, продукти горіння сигарет шкодять слизовій оболонці шлунка. Також в переліку є алкоголь.