Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско спостерігали за групою людей протягом 16 років з 1998 по 2014 роки. Вцілому, вони зосередили свою увагу на 14 500 пацієнтах, багато з яких стикалися з пухлинами. Виявилося, що рак, як це не парадоксально звучить, забезпечує своїй жертві захисну дію протягом наступних років, звичайно, тільки в тому випадку, якщо людина таки перемагає цю хворобу.
Зокрема, з'ясувалося, що люди, які перехворіли на рак, через 10 років демонстрували виражені когнітивні функції мозку, ніж ті їхні однолітки, які не боролись з пухлинами. Безпосередньо після діагнозу рак багато пацієнтів зіткнулися з короткочасним періодом втрати пам'яті, але в стані ремісії їхня пам'ять погіршувалася набагато повільніше, ніж у тих людей, хто не мав пухлин. Нарешті, в цій категорії людей зазначалося і менша кількість хворих старечим недоумством, включаючи найбільш поширену форму хвороба Альцгеймера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтенсивна засмага підвищує ризик розвитку раку шкіриЦе ще один парадокс, який спантеличив вчених. Раніше до числа таких парадоксів віднесли захисний ефект ожиріння, коли було встановлено, що наявність зайвої ваги в літньому віці є захисним фактором, що продовжує деяким людям життя і захищає при боротьбі з різного роду хворобами. І ось тепер з'ясувалося, що рак дає певний захист від старечого недоумства. Автори дослідження не знають, з чим це пов'язано, але припускають, що причина частково генетична, а частково ще в різному метаболізмі, який формується в процесі старіння. Деяких людей метаболізм робить схильними до хвороби Альцгеймера, а деяких до пухлин.