Нині використовуються методики лікування раку грудей змушують клітини засипати, але не вмирати, що може викликати тривалу ремісію. Однак, в реальності злоякісне новоутворення в організмі пацієнта не знищене, воно може прокинутися через кілька років і спровокувати ще важчу форму хвороби. Британські вчені спостерігали за тим, як клітини раку реагують на поширений метод лікування цієї хвороби - гормональну терапію, яку проводять, наприклад, з використанням препарату тамоксифену.
У лабораторії було виявлено, що деякі ракові клітини впадають в сплячку, тобто стають неактивними і не становлять небезпеки для людини. Однак, вони не знищуються, а залишаються в організмі. Саме це може пояснити, чому у деяких пацієнтів з часом рак знаходить дивовижну резистентність або повертається через роки, коли люди вже переконані в тому, що остаточно впоралися з важкою хворобою. Автори цього відкриття вважають, що за рахунок нової інформації можна буде розробити наступне покоління ліків, що будять ракові клітини від сплячки саме для того, щоб остаточно їх знищити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який головний біль свідчить про рак мозку?Нагадаємо, що протягом тривалого часу вчені сперечалися про те, чи здатна гормональна терапія повністю знищити рак грудей або ввести його в стані сплячки. Цю терапію вважають дуже ефективним методом лікування, вона рятує мільйони життів. Гормони контролюють ріст і активність нормальних клітин, а естроген і прогестерон стимулюють розвиток пухлин грудей. Терапія направлена на зниження їх показників або повне блокування. Відзначимо, що вона працює тільки на пухлинах молочних залоз, клітини яких мають рецептори до естрогену.