Вчені з Північно-Західного університету в США вивели біомаркер, який вказує, яким пацієнтам із гліобластомою допоможе імунотерапія. Про це йдеться у статті журналу Nature Cancer.
Життя пацієнтів з раком
Для сприйнятливих до імунотерапії пацієнтів із гліобластомою лікування дозволить продовжити життя на 20-30%. Однак для цього спочатку потрібно навчитися визначати таких пацієнтів.
При імунотерапії гліобластоми препарати впливають на білок PD1, який знаходиться у Т-клітинах та допомагають тримати імунні реакції організму під контролем, дозволяючи зростати раковим пухлинам. Якщо цей білок заблокований, імунна система злітає з гальм та здатність Т-клітин боротися з раковими клітинами значно підвищується.
Раніше вважалося, що імунотерапія марна при гліобластомі – дослідження не показували збільшення виживання у групи, яка отримувала імунотерапію порівняно з іншими. Однак окремі пацієнти все ж таки давали стійку відповідь на лікування.
Тоді дослідники вирішили дізнатись, чим ці пацієнти від інших. Виявилося, що в їхньому організмі підвищена концентрація фосфорильованого білка ERK, що відіграє важливу роль у проліферації ракових клітин. Чим вищий був вміст ERK у пацієнта, тим вищі його шанси на продовження життя.
Дослідники сподіваються, що цей підхід дозволить більш ефективно продовжувати життя пацієнтам із гліобластомою. Якщо пухлину не можна повністю видалити хірургічно, вона ймовірно продовжить зростати. Проте лікування дозволить стримати зростання та подарувати пацієнтам протягом кількох років життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини