Найбільш частим ускладненням при прорізуванні зубів є запалення околозубних тканин, яке носить назву "перикоронарит". Справа в тому, що в процесі прорізування з’являється горбок, вкритий слизовою оболонкою. Під час пережовування твердої їжі цей своєрідний капюшон травмується.
До ранки можуть потрапити хвороботворні бактерії, які стають причиною гнійного запалення. При розвитку перикоронариту страждає весь організм: піднімається температура, з’являється біль при ковтанні, набряк щоки, запалюються лімфовузли.
Стоматологи радять звернутися за допомогою і не займатися самолікуванням. Не слід:
зігрівати хворе місце;
полоскати гарячими розчинами;
прикладати знеболюючі засоби безпосередньо на місце ураження.
Все це тільки погіршить перебіг хвороби і може призвести до утворення гнійної виразки і запалення кісткової тканини. Краще всього прийняти анальгетик і прополоскати ротову порожнину холодним содовим розчином. І обов'язково зверніться до лікаря!
Видаляти або зберегтиВ деяких зарубіжних країнах вісімки видаляють відразу після появи, що є радикальним заходом. Якщо їх розташування правильне і вони не завдають дискомфорту, "вісімки" органічно доповнять зубний ряд.
Треті моляри нагадують автомобільну запаску – не приймаючи активної участі в жувальному процесі, зменшують навантаження на основні корінні зуби, оберігаючи їх від розхитування. В окремих випадках їх використовують як опору при протезуванні.
Зуби мудрості вилікувати нелегко і вони потребують особливо ретельного догляду. Після того, як коронка зуба вийшла з ясен, її слід покрити захисним герметиком, захищаючи від карієсу. Чистити їх потрібно не менше 5 хв. щіткою спеціальної конструкції.
У тих випадках, коли вісімки стають причиною порушення прикусу, мають пошкоджену емаль або уражені карієсом і викликають дискомфорт, то кращим рішенням буде їх видалення.
Після хірургічного втручання не можна полоскати рот, щоб не вимити утворений кров’яний згусток. Він служить "основою" для утворення фіброзної тканини, яка потім трансформується в кісткову. Якщо після операції виникає оніміння ротової порожнини, то слід звернутися в стоматологічну клініку, щоб виключити виникнення ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Чому виникає жовтий наліт на зубах?