Індійські науковці розробили наноботи, які вбивають бактерії в ротовій порожнині.
Наноботи для лікування зубів
Їх можуть вводити туди за допомогою ін'єкцій, що позбавить людину наступних стоматологічних процедур.
Розташований у Бангалорі Індійський інститут наук розробив крихітні наноботи, що полегшують процедуру лікування зубних каналів. Лікування кореневих каналів – дуже поширений метод боротьби з інфекціями зубів. Найчастіше він здійснюється шляхом видалення інфікованих м'яких тканин чи пульпи.
Це роблять або промиванням антибіотиками, або іншими хімічними речовинами. І ось тепер вчені розробили наноботів, зроблених з діоксиду кремнію і покритих залізом, яким можна керувати за допомогою пристрою, що створює магнітне поле низької інтенсивності. Технологія магнітного поля якраз і дозволяє якісно контролювати всі рухи наноботів.
Експерименти продемонстрували, що маніпуляція частотою магнітного поля дозволяє переміщувати наноботи та проводити їх у глибокі шари канальців. Налаштування магнітного поля створює тепло, що вбиває бактерії. Раніше інші дослідження показували, що подібні наночастинки вловлюють та переміщують об'єкти за допомогою світла, вони також здатні плавати в крові та всередині живих клітин. І це можна використовувати для боротьби з раковими новоутвореннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?