Кількість дитячих алергій стає дедалі більше, тільки у Великобританії число госпіталізацій дітей з харчовими алергіями за останні 20 років зросла на 500%. За останні 5 років цей показник збільшився на 27%. Місцеві експерти вважають, що один з кожних 12 немовлят, які народжуються в цій країні, до трьох років вже має якусь харчову алергію. Природно, що фахівці намагаються розібратися в причинах цього безпрецедентного зростання. До сих пір панувала думка про те, що харчові алергії викликаються безконтрольним використанням антибіотиків, а також надмірно "чистими" умовами будинку, коли батьки проводять прибирання мало не кожен день, через що діти просто не стикаються з бактеріями і не тренують імунітет .
І ось тепер з'явилася нова точка зору, яка перекидає колишні уявлення. Експерти вважають, що причиною сплеску алергій може бути кесарів розтин. Дослідники з Wellcome Sanger Institute в Лондоні, а також Університетського коледжу Лондона і Університету Бірмінгема 7 років вивчали зразки стільця тисяч дітей для того, щоб визначити, як пов'язаний їх кишковий мікробіом з тим способом, яким вони з'явилися на світ. Опубліковані журналом Nature результати показали, що у народжених за допомогою кесаревого розтину дітей є абсолютно інші кишкові бактерії, ніж у їхніх матерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи впливає Кесарів розтин на здоров'я дитини?Під час нормальних пологів малюки як би забирають з собою бактерії мами, коли проходять через родовий канал. Але при кесаревому розтині цього не відбувається. Поки ще занадто рано стверджувати, що це саме кесарів розтин викликає алергії. Але в тій же самій Великобританії, де відзначається безпрецедентний сплеск дитячих харчових алергій, вже 25% всіх дітей з'являються на світ в результаті кесаревого розтину. Ну а наука міцно пов'язала певні особливості мікробіома кишечника дитини з вірогідністю розвитку алергії.