Приблизно на п'ятому-шостому тижні вагітності симптоми токсикозу починають турбувати багатьох жінок. Нудота, блювота, запаморочення – найпоширеніші. Це не є відхиленням від норми, зазвичай до 13-14 тижня токсикоз проходить сам.
Токсикоз під час вагітності
Плідне яйце вбудовується в стінку матки, розвивається і починає інтенсивно виділяти ХГЛ. Цей гормон виділяється стрибкоподібно, і на висоті вироблення ХГЛ симптоми токсикозу посилюються.
Залежно від частоти блювання розрізняють кілька стадій токсикозу: легку, помірну та важку. Частота нападів блювання може коливатися від 5 до 10 і більше разів на добу. Якщо ви зіткнулися з тяжкою формою, без консультації лікаря не обійтися.
Чи можна запобігти токсикозу? Можна суттєво знизити ризики його виникнення. Для цього майбутній мамі потрібно компенсувати дефіцити вітамінів та мінералів в організмі, виключити відхилення у роботі щитоподібної залози, надниркових залоз.
Також важливо дотримуватися режиму сну, достатньо відпочивати, не втомлюватися. Полегшити стан під час нападу допоможе лимонний сік чи вода з лимоном. Харчування має бути повноцінним, збалансованим та різноманітним. При необхідності лікар призначає вітаміни, а при тяжких формах токсикозу - лікарські препарати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою