Великомасштабне дослідження вчених із Гарвардського університету довело, що вживання антидепресантів під час вагітності не збільшує ймовірність розвитку аутизму.
Антидепресанти під час вагітності
Американські дослідники вивчили підсумки 3,2 млн вагітностей за двома великими базами даних медичного страхування в період з 2000 по 2015 роки. Це одне з наймасштабніших вивчень питання щодо впливу антидепресантів під час вагітності на ризик розвитку аутизму. Воно показує, що ці ліки ймовірність розладів аутистичного спектру не підвищують.
В останні роки відзначається зростання використання антидепресантів та поширеності аутизму. Попередні дослідження теоретично показували можливий зв'язок між цими двома явищами. Але хоча їхні автори приходили до висновку, що жінки, які приймають антидепресанти, мають більш високий ризик народження дітей з розладами аутистичного спектру, не було доказів того, що винні саме ліки.
Іншими словами, більше схильні до депресій жінки можуть народжувати дітей з підвищеним ризиком аутизму саме через депресію, а зовсім не через антидепресанти. Отже, задіяні генетичні чи екологічні чинники. Нове дослідження показало, що майбутнім мамам, які приймають антидепресанти, може бути корисним ранній скринінг під час вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Салат з буряком і фетою «Багряний вінок» — рецепт для легкого святкового застілля