Профі і любительЯкщо ви з дитинства займалися спортом, брали участь в змаганнях і здавали нормативи, це, на жаль, не гарантія того, що ви - стовідсотково здорова людина. У професійному спорті важливі досягнення і перемоги, тобто, від людей вимагається робота на межі можливостей. Нерідко це підриває навіть найміцніший організм. А ось заняття фізкультурою для себе, без прагнення до світових рекордів - це добре і корисно. Аматорський спорт не претендує на звання і нагороди, тому ви працюєте в міру своїх сил, не рвете жили.
Проблеми з серцемЛюдям, у яких є проблеми з серцево-судинною системою, можна займатися спортом тільки після ретельної консультації з лікарем. Навіть найбільш, здавалося б, нешкідливі види фітнесу і навантаження треба підбирати індивідуально. Якщо у вас хтось із родичів страждає серцевою патологією, не виключено, що у вас вона теж є - але поки не виявлена. Втім, не займатися спортом в цьому випадку ще небезпечніше, ніж займатися по мінімуму. Адже в житті може виникнути ситуація, коли вам доведеться напружитися. Нетреноване серце може не впоратися з цим завданням.
Підвищений травматизмБіг підтюпцем - найпопулярніший, простий і дешевий спосіб тримати своє тіло в тонусі. Але, як виявилося, він і самий травмонебезпечний: щорічно від 37 до 56% бігунів отримують травми. Причому мова йде не тільки про вивих ноги, який ви помічаєте моментально, а й про проблеми з суглобами, попереком і шиєю, які наростають поступово. Серед травмонебезпечних видів спорту також виділяються велосипедний і ... йога. Так-так, заняття йогою можуть стати причиною травм хребта.
Силові вправиСилові вправи - хороший спосіб виглядати підтягнутою і спалити зайвий жир. Тільки, на жаль, вони можуть привести до проблем з судинами, наприклад, до варикозу. Якщо він у вас вже є, то великий ризик загострення захворювання. Особливо якщо ви віддаєте перевагу великим навантаженням і робите акцент на вправи для ніг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити фізичні навантаження частиною свого життя Підвищені навантаженняЯкщо ви потієте в спортзалі в надії бути енергійною і бадьорою, поспішаємо вас розчарувати: посилені навантаження, навпаки, зроблять вас млявою і втомленою. Група вчених Англії і Америки, дослідивши фізичну активність школярів, прийшла до висновку: найбільш бадьорими були ті, хто отримував помірне навантаження. Діти, які зовсім не займаються фізкультурою, і діти, які займаються дуже активно, відчували себе приблизно однаково.