1) Менше ризикуєте травмуватисяЯкщо ви бігаєте рано вранці, приємно насолоджуватися тишею сплячого міста. Але часу до початку роботи або домашніх справ не так багато, тому рідко кому вранці вдається провести повноцінну розминку перед пробіжкою. Але ж ваші м'язи і зв'язки також прокинулися недавно, тому саме вранці вони значно легше травмуються. Фізіологічно еластичність сухожиль, зв'язок і м'язів підвищується в другій половині дня.
Врахуйте, що при бігу навантаження на суглоби набагато більше, ніж при ходьбі. Гомілковостопний суглоб і коліно - перші мішені для травми на пробіжці. Якщо ви зранку ще й на турнік встигаєте, можна турбуватися і за безпеку вашого плечового суглоба.
2) Не буде стрибків апетиту вденьЗмушуючи організм інтенсивно втрачати енергію зранку, ви запускаєте механізм переїдання днем. Справа в тому, що витрата глікогену (запасу вуглеводів в нашому організмі) починається занадто активно, а попереду ще довгий робочий день. Якщо ранкове тренування триває не більше 30 хвилин, спалити жир ви не встигаєте, а під час обіду (а можливо, і набагато раніше, під час перекусів і чаювань) апетит буде вище: організм прагне поповнити запас глікогену в печінці.
Що ж вибрати? Тренуватися, а потім відразу поснідати або поголодувати після фізичного навантаження, а поїсти вже на роботі? В обох випадках ви з'їсте більше їжі і виберете більш калорійну їжу, ніж зазвичай. Але найгірший варіант, коли сніданок передує тренуванню: в цьому випадку ви ризикуєте отримати гастрит і навіть виразку шлунка.
Увечері ж ви якраз можете компенсувати денні перекушування і обіди. У період з 17-00 до 20-00 ви спалюєте більше калорій, так як саме в цей проміжок часу температура тіла трохи підвищується і збільшується швидкість метаболізму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеальна фігура до літа: обираємо режим тренувань3) Серце встигне підготуватися до навантаженняРанкові фізичні навантаження несприятливо діють на серце і судини. Серце інервується симпатичними і парасимпатичними нервовими волокнами. У нічний час переважає активність парасимпатичних, в денний - симпатичних. Рано вранці це співвідношення на користь парасимпатичної системи, але якщо ви змусите організм зробити зусилля, то різке переключення може порушити тонкий процес.
Роль адреналіну і норадреналіну, кальцію в цьому механізму також важлива. Ці речовини забезпечують достатній обмін речовин в серцевому м'язі, розширення коронарних судин для фізичних навантажень і тонусу периферичних судин, і працюють вони в команді з симпатичною нервовою системою.
Вам хочеться раніше прокинутися і бігати? Такий підхід в може призвести до порушення ритму (тахікардія, аритмія), нападів артеріальної гіпертензії, вегетосудинної дистонії, варикозного розширення вен. Якщо один з перерахованих діагнозів вже у вас є, вас тим більше варто задуматися про підходящий час тренувань.
Джерело: likar.info