Не думайте курити через примарний ефект схуднення.
Американські вчені, які проводили дослідження ефекту схуднення, прийшли до висновку, що нікотин здатний не тільки викликати залежність, а й подавати організму людини помилкові сигнали. Саме такі сигнали змушують організм повірити, що він ситий. Експерименти, проведені на мишах, дали показові результати: група мишей, які отримували нікотин, вживала в два рази менше їжі, ніж контрольна група. В ході дослідження вчені також дійшли висновку, що зниження апетиту ніяк не пов'язане зі звиканням до нікотину.
Нікотин в сигаретах викликає гальмування роботи мозку, і особливо смакових рецепторів. Саме тому багатьом курцям вистачає вранці викурити пару сигарет з чашкою кави, щоб почуття голоду відступило. Тим не менш, не варто використовувати куріння, як навмисний засіб для схуднення, адже крім помилкового почуття ситості, воно здатне створити для організму купу неприємностей, після яких зайва вага може здатися дрібницею.
Цікавим є й зворотній ефект. Однією з причин, чому багато тягнуть з відмовою від куріння, є боязнь поправитися. Цей страх цілком обгрунтований, враховуючи все вищесказане. Цілком ймовірно, що після відмови від куріння ти набереш пару кілограмів, але не більше. Фізіологічно набір ваги обґрунтовується відсутністю впливу нікотину на мозок і припиненням помилкових посилів про ситість. І це цілком нормально, що твій організм почне вимагати все, чого йому недодали за роки "обману" нікотином - але не більше.