Будь-які ознаки запалення або виділення - це молочниця Виділення бувають різні. Насамперед не варто забувати про нормальні виділеннях, кількість яких залежить від фази менструального циклу. Вони безбарвні і не мають запаху. Виділення при молочниці звичайно густі, білого або сірого (іноді зеленуватого) кольору. Виділення не мають різкого характерного запаху. Розпізнавальною ознакою захворювання також є більш-менш виражений свербіж або відчуття печіння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попередити рак молочних залозВиявити молочницю можна тільки за допомогою ДНК-діагностики. Всі інші методи застаріли і неефективні ДНК-діагностика (інша назва ПЛР), зазвичай для виявлення кандидозу як раз не годиться. Справа в тому, що за допомогою ПЛР виявляють ДНК мікроорганізмів і цей метод виявить навіть мінімальну кількість грибка. А це ще не свідчить про розвиток молочниці: як писалося вище, грибок в нормі є в організмі будь-якої жінки. У діагностиці молочниці важливо визначити не наявність самого грибка, а кількість його колоній. Основні методи визначення молочниці: мікроскопія мазка і посівів грибка.
Безглуздо визначати вид Candida. Всі вони однакові Причиною нерезультативного лікування молочниці може бути й те, що не всі види Candida піддаються лікуванню певними препаратами. Якщо лікування довгий час безуспішно, проводять і таке дослідження.
Носіння тісної білизни і вживання солодкого - основні причини молочниці Основною причиною розвитку молочниці перш за все є зміна гормонального фону організму, яке спостерігається при вагітності (більше половини випадків захворювання припадає на майбутніх матусь), при прийомі гормональних протизаплідних засобів та інших препаратів, при цукровому діабеті і захворюваннях щитовидної залози. Носіння тісної білизни само по собі навряд чи може викликати молочницю. А ось посприяти може.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Які питання варто очікувати у гінеколога