Такий рак не з’являється на пустому місці. Виникненню пухлини передує тривалий період передпухлинних станів. Надавши своєчасну допомогу на етапі передпухлинного захворювання (лікування і профілактика), можна позбавити пацієнта від подальшого прогресування патології. Процес переходу з передпухлинного захворювання в злоякісну пухлину проходить кілька етапів і займає від 3 до 20 років.
Мастопатія є найбільш поширеним передпухлинним захворюванням грудей.
Перші симптоми мастопатії — розростання тканини і утворення кіст, що проявляється появою болю в грудях, промацування різноманітних ущільнень – від невеликих зернистих до великих бляшкоподібних. Іноді подібна клінічна картина може супроводжуватися сірими виділеннями з сосків. Мастопатія може пройти сама по собі в дуже рідкісних випадках, а може перейти в ракову пухлину. Тому краще не покладатись на мимовільний відповідний фінал, а неодмінно почати лікування мастопатії на ранній стадії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіноча хвороба - ендометріоз: що потрібно про неї знатиЛікування повинне бути спрямоване на причини, які призвели до розвитку мастопатії, з залученням суміжних спеціалістів: гінеколога, ендокринолога, психолога, гастроентеролога.
Природно, що своєчасне виявлення і правильне лікування гіперпластичних захворювань молочних залоз є надійною запорукою збереження здоров’я та життя жінки. Проводити самостійно пальпацію грудей потрібно кожен місяць на 7 – 10 день місячних. Мінімум раз на рік необхідно відвідувати лікаря з використанням ультразвукового дослідження, а жінкам за 40 – доповнювати його мамографією 1 раз на 1 – 2 роки. Це допоможе вам зберегти ваші груди красивими і уникнути мастопатії та раку молочної залози.