Для когось це спосіб заробити немалі гроші, для когось - єдина можливість народити власного малюка. Із сурогатним материнством це не має нічого спільного, всього лиш - пожертва яйцеклітин. Що це і навіщо - детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Таке донорство доволі популярне
У випадку коли сама жінка безплідна або ж у неї є ризик через захворювання народити неповносправного малюка, лікарі все частіше починають радити звертатись до таких програм як донорство яйцеклітин.
Сама процедура відбору яйцеклітин доволі трудомістка, адже спершу обирають серед бажаючих здати яйцеклітини жінку, яка підійде по параметрам: здорова, має власного малюка, не страждає захворюваннями чи шкідливими звичками і її вік від 20 до 30 років (в середньому). Тоді проводиться стимуляція її яйцеклітин, коли вони доростають до необхідного розміру - їх відбирають та переносять у матку жінки а решту піддають кріоконсервації.
В багатьох випадках така програма є єдиноможливою для пар отримати довгоочікувану дитину, адже іноді навіть звичайне ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) не здатне допомогти. Перевагою цього виду донорства є також і те, що донорами стають молоді жінки, відповідно яйцеклітини швидше розвиваються і виникає менше проблем із заплідненням та розвитком плоду.
До речі, донора перед вилученням яйцеклітин перевіряють на такі захворювання як сифіліс, гепатит, ВІЛ СНІД тощо а також відправляють до психолога та генетика, щоб мати повну інформацію про генетичну картину малюка. Звертають увагу і на зовнішність: вона має бут приємною. В анкету заносять дані про жінку (звісно, гарантуючи анонімність). Можуть також виміряти обсяг грудей, талії тощо щоб мати уявлення про те як розвиватиметься народжений малюк.
В Україні донорство яйцеклітин набуває популярності, зокрема, завдяки "медичному туризму" з інших країн де не завжди дозволена така процедура через боязнь клонування людей. До речі, на донорстві можна непогано заробити: завичай, за процедуру платять 700-1000$.