Чуть-чуть теорії. Наш сон поділяється на цикли, кожен з них триває півтори-дві години і включає дві фази - повільну і швидку. Швидкою фазою цикл завершується, саме в ній ми бачимо сни (це близько 20% циклу). А починається все з повільної фази. У ній спочатку йде недовга дрімота, потім той самий поверхневий сон, далі - сон помірної глибини і, нарешті, глибокий.
Більшість сомнологів, фахівців з сну, сходяться на простих правилах відновлення циклу сну. Чітко дотримуватися режиму, спати достатньо, перед сном щільно не їсти, ніякого алкоголю, виключити важкі навантаження. В ідеалі, не читати, не дивитися кіно, випити теплого молока і до півночі на бокову.
Але ж інколи потрібно працювати, деколи позаурочно. Зустрічатися з друзями - і вечірки рідко закінчуються до півночі. Чи можна вважати танці в клубі не надто серйозними навантаженнями? .. Літаки та потяги не підлаштовують свій розклад під графік вашого сну. Словом, дорослій активній людині слідувати цим рекомендаціям досить складно.
Тому є альтернативні правила, достримуючись яких, ви таки спатимете як немовля, яка б година не була.
Правила глибокого сну:1. Вставати в один і той же час незалежно від того, у скільки ліг. Навіть якщо спав менше своєї норми і не виспався, підніматися все одно.
2. Не спати вдень і не дрімати ввечері, наприклад, на дивані перед телевізором.
3. Не пити каву в другій половині дня.
4. Якщо заснути не виходить, встати і зайнятися справою, а не рахувати овець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка найкраща поза для снуІ все ж тижні для відновлення нормального глибокого сну явно недостатньо. Успіхи є - це факт, як розповідають люди, що дотримувались цих порад. Проте виробіть звичку, а на це потрібен 21 день, як ми знаємо.