1. У тебе міні-місячні. Вагітність не гарантує, що найближча менструація не станеться взагалі. Іноді ти думаєш, що "критичні дні" прийшли, а значить, вагітність не настала. Насправді ж це виділення, які трапляються на ранніх термінах. Різниця в тому, що виділень небагато, і за пару-трійку днів вони припиняються.
Чим така кровотеча обумовлено? Запліднена яйцеклітина через 5-10 днів прикріплюється до стінки матки, і при цій "стикуванні" може виділятися трохи крові. Але це відбувається не з усіма вагітними, і не тільки вагітність може стати причиною мізерних виділень. Тому стеж за поєднанням симптомів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как правильно подготовиться к родам?2. Вертикальна лінія нижче пупка темніє. Ця смужка шкіри, що йде через живіт, називається "біла лінія". Гормони, характерні для раннього періоду вагітності, можуть викликати потемніння шкіри в цьому місці.
3. Ареоли сосків протягом першого місяця вагітності також можуть потемніти. І збільшитися.
4. Темніють щоки. Це явище називають "маска вагітності", і викликано воно все тими ж гормональними змінами. Хоча зазвичай це відбувається на більш пізніх термінах, у деяких жінок цей симптом може проявитися досить рано. Після пологів колір шкіри зазвичай повертається до норми.
5. Спазми шийки матки. Спазми, як під час місячних, з'явилися, а самі місячні не прийшли? Ймовірно, пора пописати на смужечку паперу.
6. Весь твій секс-драйв кудись подівся. У першому триместрі вагітності це часте явище. Хоча у зниженні потягу може бути і безліч інших причин - наприклад, депресія.
7. Ти стала бачити все трохи розмитим. Цей побічний ефект досить рідкісний, і тим не менш деякі жінки помічали погіршення зору після настання вагітності.
8. Ти відчуваєш незрозумілий занепад сил. Під час вагітності жіночий організм проробляє колосальну роботу по створенню нового життя - нічого дивного, що ти стикаєшся не тільки з нападами звірячого апетиту, але і з відчуттям неймовірної втоми: вагітної потрібно багато сил.
9. А от вага перший час може ні крапельки не змінитися. Навіть навпаки: деякі перший час втрачають його через токсикоз і через те, що жирові запаси витрачаються для отримання енергії, потрібної для розвитку ембріона.