У сучасному світі, коли найчастіше просто немає часу на відвідування салонів, ідеальним рішенням стануть маски для волосся, які можна робити в домашніх умовах. Особливо зручно наносити домашні маски наніч. Витримуюючись на волоссі протягом тривалого часу, такі маски подіють ефективніше, ніж ті, що наносяться на короткий час. Таким чином, ми отримуємо подвійну користь - і сон, і гарне здорове волосся, що дуже зручно в наш божевільний час.
Компоненти масокДля натуральних домашніх масок використовують різні компоненти, а часом в хід йде все, що мається на холодильнику. Адже багато чого, що ми використовуємо в харчових цілях, чудово підходить і для "підживлення" нашого волосся. Це і масла, і яйця, і кисломолочні продукти. Головне тут - відсутність шкідливих для волосся компонентів - барвників, консервантів. Розглянемо деякі домашні маски, які можна використовувати на ніч.
ХнаМабуть, найпоширеніша маска на ніч - це хна. Ще наші бабусі використовували її для фарбування і зміцнення волосся. Хна прекрасно оздоровлює волосся, обволікаючи його тонкою плівкою, захищаючи від зовнішніх впливів і потовщуючи його. Волосся набуває живого блиску, приємного мідного відтінку і додатковий об'єм.
Застосування хни дуже просте, достатньо лише розвести її окропом до консистенції кашки, і швидко нанести на волосся, поки вона не охолола. Обов'язково потрібно укутати голову харчовою плівкою, або надіти шапочку для душу і зверху стару теплу шапку, яку не шкода, так як хна дуже погано відпирається. Залишити на ніч. Правильно розведена до потрібної консистенції хна не доставляє ніяких турбот під час сну, не тече і не висихає.
Змивають хну теплою водою без шампуню. Можна використовувати будь-який бальзам для легкого розчісування. А для тих, хто не хоче міняти колір волосся, існує безбарвна хна, яка теж надає могутню зміцнюючий і оздоровчий вплив. Застосування безбарвної хни аналогічно застосуванню фарбувальної хни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити волосся гладким та блискучимМасла для волоссяНайвідоміше, і, напевно, найпопулярніше масло для волосся - реп'яхове, яке користується по праву заслуженою повагою. Його можна купити практично в будь-якій аптеці, і його придбання не вдарить по вашій кишені. Ну а різноманітність видів реп'яхової олії приємно здивує вас, і ви зможете вибрати саме те, що вам потрібно в залежності від ваших потреб. Наприклад, для росту волосся відмінно підійде реп'яхову олію з екстрактом кропиви, а також з червоним перцем. Для живлення і зміцнення волосся можна взяти масло з вітамінами. Для блондинок прекрасно підійде олія з екстрактом ромашки.
Для маски на ніч можна використовувати не тільки саме масло, але також і додати до нього інші компоненти, такі як жовток, коньяк, деякі види ефірних масел. У цьому випадку ефективність такої маски істотно підвищується.
Масляні маски надають чудову поживну, зволожуючу дію. Після курсу масляних масок сухе і пошкоджене волосся оживає і перетворюється. А якщо у вас жирне волосся, масло підлікує шкіру голови, і усуне підвищену секрецію шкірного сала, завдяки чому волосся перестануть швидко жирніти.
Якщо ви все ж не зважитеся нанести масло на всю довжину волосся, то цілком можна обійтися кінчиками, масло прекрасно зволожить їх і запобіжить їх перетин і ламкість.
Застосовують масло, підігрівши його на водяній бані, наносячи на волосся і шкіру голови. Зверху шапочку для душу і теплу шапку. На ранок ретельно змити теплою водою з шампунем.
Майонезна маскаТак-так, саме майонезна! Її використовує сама Джулія Робертс. Майонез містить в собі дуже корисні для волосся компоненти - масло, оцет, яєчний жовток. Така маска дуже зручна в застосуванні, чудово наноситься і не тече, володіє зволожуючою і живильною дією, однак може посилитися саловиділення, тому якщо у вас жирне волосся, слід наносити майонезну маску тільки на довжину волосся, уникаючи попадання на шкіру голови.
Майонез для такої маски найкраще брати найбільш натуральний, без додавання консервантів, які зовсім не корисні для нашого волосся. Деякі вважають за краще готувати майонез самостійно.
Застосування майонезної маски: нагріваємо на водяній бані, наносимо на волосся, прочісуємо густим гребінцем. Зверху надягаємо шапочку для душу і теплу шапку. Вранці змиваємо теплою водою з шампунем.
Звичайно, це не всі маски, які можна використовувати на ніч. Але й з перерахованих можна вибрати відповідну для себе, адже їх компоненти доступні всім, до того ж приготування таких масок не становить великої праці.