Мастопатія - захворювання, пов'язане з патологічним розростанням тканин молочної залози, - є одним з найпоширеніших у жінок у віці від 30 до 45 років. Воно супроводжується такими симптомами, як ущільнення в грудях, біль і відчуття розпирання молочних залоз.
При діагнозі "мастопатія" варто обмежити вживання кави. Справа в тому, що кофеїн стимулює вироблення естрогену, а підвищений рівень цього гормону є однією з причин, що посилюють перебіг хвороби.
Існує переконання, що жіночі недуги, у тому числі і захворювання молочної залози, проходять після народження дитини. Звичайно, під час вагітності гормональний фон в організмі змінюється, але проблеми, як правило, повертаються, як тільки жінка перестає годувати малюка груддю.
До того ж захворювання молочних залоз практично завжди вторинні. Вони можуть виникнути внаслідок пониженої активності щитовидної залози або порушення роботи інших органів ендокринної системи, через цукровий діабет, запальні процеси, що протікають в органах репродуктивної системи, захворювань печінки або ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефірні олії для догляду за грудьмиПідвищений рівень естрогену провокує захворювання молочної залози. Надлишок гормону викликає розростання її тканин і може стати причиною небажаних процесів в грудях. Причому деякі продукти збільшують його кількість в організмі. Тому щоб уникнути гормонального дисбалансу, обмеж вживання смажених, копчених і консервованих продуктів. А ось ізофлавони - натуральні фітоестрогени, які знаходяться в бобових (сої, сочевиці), перешкоджають збільшенню естрогену.
Аборт викликає не тільки психологічні наслідки. Це стрес для всього організму. Адже переривання вагітності порушує гормональний фон і скасовує ті процеси, які вже почалися в репродуктивній та ендокринній системах організму. Повернення до попереднього стану часто супроводжується появою зайвої ваги, різних ендокринних порушень, нерегулярністю менструального циклу і захворюваннями молочної залози.