Давно мрієте стати мамою, але вагітність так і не настає? Якщо вірити статистиці, сьогодні це відбувається з кожною четвертою жінкою дітородного віку. За цим не завжди стоять фізіологічні порушення - буває, що проблеми із зачаттям виникають і у абсолютно здорових партнерів.
Йога для зачаття
Це, звичайно, не означає, що у разі проблем із зачаттям в клас жіночих практик варто бігти, минаючи кабінет гінеколога. Однак чому б не використати такі заняття як одну з комплексних заходів після відвідин лікаря? Але не забувайте про важливі нюанси. Варто набратися терпіння: ніхто не зможе дати точний прогноз, через яку кількість часу ви завагітніє - через 3 місяці або через рік регулярних занять жіночими практиками. Зосереджують не на результаті, а на процесі, і отримуйте від нього задоволення. А це, ясна річ, можливо лише в тому випадку, якщо ви вибрали клас до душі. На які заняття варто звернути увагу?
Даоські практики На цих заняттях приділяється багато уваги дихальним вправам, візуалізації і медитацій. З фізичної точки зору вправи даоських практик допомагають розслабити область живота (вона у багатьох сучасних жінок дуже затиснута), стимулювати яєчники, зміцнити інтимні м'язи. Плюс знижують загальний рівень стресу, допомагають жінці краще зрозуміти себе і свої справжні потреби.
"Подих животом" Сядьте в зручну позу, випрямте спину. Розслабтеся, закрийте очі, відверніться від неприємних думок. Направте увагу в область живота. Максимально розслабте його, перестаньте напружувати м'язи преса. Дозвольте йому бути м'яким. З вдихом м'яко надувайте його, з видихом здувайте, направляючи пупок до хребта. Починайте практикувати з 5-10 хвилин і поступово збільшуйте цей час до півгодини.
"Подих маткою" Початкове положення - точно таке ж. Розслабившись і відключившись від поточних проблем, сповільнюйте подих, робіть його більш глибоким. Зосередьтеся на області промежини і м'язах піхви. З вдихом повільно напружуйте їх, уявляючи, що з потоком повітря ваша матка розпускається як квітка. З видихом розслабляйте цю мускулатуру і уявляйте, що матка, як лотос, закриває пелюстки.
Тайцзи Східна медицина пов'язує проблеми зачаття із застоєм ци - життєвої енергії (або праной). Його провокує стрес, неправильне харчування, нездорові звички і малорухливий спосіб життя. Якщо циркулює ци, поліпшується циркуляція і крові, збільшується індекс пульсації (кількість крові, що протікає через матку) і підвищується ймовірність успішного зачаття. Відновити рух ци допомагають заняття тайцзи - м'якою оздоровчою гімнастикою.
Силові уроки тут навряд чи допоможуть, ефективніше виявляться заняття так званою жіночою йогою - неспішною практикою з акцентом на розкриття області тазу і стегон. Такі асани стимулюють роботу внутрішніх органів, а дихальні вправи допоможуть зняти напругу.
Збалансуйте свій режим дня і харчування, практикуйте регулярно, намагайтеся уникати зайвого занепокоєння і не забувайте відпочивати. Все це допоможе оздоровити ваш організм, підвищити шанси на успішне зачаття і щасливу вагітність.