Навіть при великому бажанні почати займатись його не всі, втім знають як саме це зробити. Сісти на коврику в позу ллотоса і розмірено дихати, -чи це вже йога? Звісно ж, ні.
Обираємо тип йоги:Існує декілька типів йоги, і як кажуть спеціалісти: “Якщо вам не сподобалось займатись йогою, ви просто обрали не правильний її тип”. Не лінуйтесь поцікавитись цією інформацією, в інтернеті є безліч матеріалів, як текстових, так і відеоуроків. Для початківців ми рекомендуємо спробувати хатха-йогу.
Знаходимо місце для занять:Йогою, звісно ж, можна і треба регулярно займатись вдома, проте якщо ви тільки почали освоюватип її, то краще буде обрати студію поблизу вашого дому чи роботи. Якщо вона буде далеко і вам прийдеться доїжджати, навряд чи вам приноситиме це задоволення і найімовірніше скоро ви захочете кинути все, а це заняття повинне приносити вам задоволення, а не бути тягарем.
Обираємо одяг та інвентар для йоги:Насамперед, для йоги вам знадобиться спеціальний коврик, особливість якого в тому, що він не ковзає по підлозі та має невелику вагу. Головною якістю вашого одягу для йоги повинна бути зручність. Вам знадобиться топ чи футболка, штани та шкарпетки для йоги. Одяг повинен пропускати повітря та не сковувати рухи, що стосується шкарпеток для занять йогою,
тут вибір великий. Краще обирати світлі тони та натуральні тканини, як от бавовна чи м'який бамбук. Їх переваги в тому, що вони мають силіконову підошву, що не ковзає по підлозі, є моделі з відкритими пальцями, або й п'яткою. Стосовно тієї, яка краще підійде вам варто проконсультуватися з продавцем.
Також для окремих поз застосовують блоки та речені для йоги, але, думаю, на початку її освоєння, вам вони ще не знадобляться.
Декілька правил, які варто пам’ятати:1. Їсти потрібно за 2-3 години до занять йогою, проте не варто надто себе обмежувати, оскільки при заняттях йогою ви витрачатимете фізичні сили і у вас не повинне виникати відчуття голоду чи важкості у шлунку.
2. Пити можна і варто під час самого заняття, проте якщо вас мучить спрага, то можна і то та після заняття.
3. Почати варто з 2-3 занять на тиждень, поступово їх збільшуючи, та згодою виділяти на неї як мінімум півгодини щодня. Це не стане вам непосильною ношею, якщо ви оберете правильний тип йоги, який приноситиме вам задоволення.
4. У період менструації жінкам потрібно відмовитись від певних вправ, те ж потрібно зробити й людям, у яких є якісь зaхворювання, для цього обов'язково потрібно порадитись з інструктором.