• Перед сном, підбиваючи підсумки дня, навіть якщо він був не зовсім вдалим, особливо відзнач маленький епізод, який тебе порадував. Не вертайся до прикрих моментів, образи і засмучення. Пам'ятаєш невгамовну Скарлетт з відомого роману, яка ввечері говорила собі: "Я подумаю про це завтра". Цілком імовірно, що завтра масштаби неприємності здадуться тобі абсолютно нікчемними і забудуться без сліду.
• Як би ти не втомилася, приготуй з вечора все, що тобі знадобиться вранці, починаючи з інгредієнтів для сніданку і закінчуючи одягом і взуттям (попрасувати і почистити теж краще з вечора). Нехай домочадці (особливо школярі) послідують твоєму прикладу, і в результаті разом ви заощадите купу безцінного ранкового часу.
• Привчи себе лягати і вставати в один і той же час. Щоб зустріти новий день свіжою і відпочилою, виключи нічні блукання в інтернеті або дрімання перед телевізором. У такій спосіб тобі не вдасться розслабитися, навпаки, ти ще більше втомишся і провалишся у важкий сон, що не подарує тобі відпочинку. Краще півгодинки прогуляйся на вулиці, почитай книгу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядати свіжішою, якщо ти не виспалась• Поніжитися в теплій ванні з додаванням відвару ромашки (деревію, м'яти, календули) або декількох крапель аромамасла лаванди. Заспокійливою дією володіють квітки глоду, листя кропиви дводомної, а також валеріана, календула, м'ята перцева, материнка, пустирник і т. д.
• Замість сигналу настирливого будильника налаштуй свою улюблену музику. Не забудь провітрити спальню, а краще всю ніч тримай кватирку відкритою (або хоча б прочиненою). Ніяких пізніх вечерь і рясних чаювань - якщо не хочеш прокинутися з втомленим обличчям і набряками під очима: твої нирки і ШКТ будуть не в захваті від нічної "робочої зміни".