Приблизно в середині менструального циклу є найбільш сприятливий проміжок часу для зачаття дитини. У цей момент готова до запліднення яйцеклітина виходить з яєчника - відбувається овуляція. Є кілька способів для її визначення.
Календарний метод підійде жінкам, у яких менструальний цикл є регулярним. Його тривалість визначається шляхом підрахунку кількості днів від початку місячних минулого місяця до їх початку в поточному. Оптимальний період для зачаття наступає приблизно в середині циклу плюс-мінус три дні до отриманого числа. Так як при нерегулярному циклі кількість днів між місячними виходить завжди різне, то порахувати початок овуляції не вдасться.
Момент для успішного зачаття можна визначити, якщо щодня міряти температуру в прямій кишці звичайним термометром. Важливо проводити вимірювання відразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка, одним і тим же градусником. Приблизно в середині циклу базальна температура спочатку буде знижуватися, а потім почне зростати. Саме в цей проміжок часу, між спадом і підйомом температури, відбувається овуляція. Метод є точним при дотриманні всіх умов при вимірюванні базальної температури.
Ще один спосіб - метод перевірки цервікального слизу. Як правило, перед овуляцією матковий слиз стає прозорим, тягучим як яєчний білок і його можна розтягнути між двома пальцями до 10 см. Такий спосіб при щоденному порівнянні виділень дозволяє досить точно визначити вихід яйцеклітини.
У кожній аптеці продаються тести на визначення в сечі лютеотропін - гормону яєчників, що запускає овуляцію. Тести проводять за шість днів до передбачуваної дати овуляції. При отриманні позитивного результату тестування припиняють, оскільки яйцеклітина покине фолікул протягом найближчої доби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад, щоб швидше завагітніти З дуже високою ймовірністю початок овуляції може визначити фолікулометрія - спостереження за дозріванням фолікула, де розвивається яйцеклітина, за допомогою ультразвуку. Моніторинг та терміни його проведення призначає лікар-гінеколог.
Дані методи можна комбінувати між собою. Це дозволить отримати результат навіть у тому випадку, якщо раптом один із способів був проведений некоректно.