Косметика - це воістину чарівна паличка в жіночому арсеналі. При правильному використанні вона може не тільки усунути недоліки і підкреслити достоїнства, але і допомогти дамі візуально скинути кілька років. Втім, є й інша сторона медалі: макіяж може надати обличчю грубий, вульгарний і недоглянутий вигляд, підкреслити сліди втоми і дрібні вади, навіть зробити з молодої жінки даму поважного віку. Щоб макіяж творив з вами тільки приємні чудеса, запам'ятайте і дотримуйтесь основні його правила.
1. Основа
Ніщо не старить жіноче обличчя так, як товстий шар густого тонального крему, особливо, якщо його відтінок помітно темніше шкіри. Така неправильна основа не тільки не приховує недоліки, але і підкреслює їх, тим самим накидаючи дамі близько десятка років. Щоб візуально омолодитися, вибирайте легкі напівпрозорі креми, наприклад, креми-муси або креми-флюїди. Що стосується відтінку, то він повинен бути по максимуму близький до вашого природного.
2. Маскування
Чи не основне правило омолоджуючого макіяжу - це вдала маскування деяких дрібних вад. Добре приховає темніші кола спеціальне світловідбиваюче засіб, який варто наносити від внутрішнього куточка ока і вниз по діагоналі, ретельно розтушовувавши його кінчиком пальця. Не варто наносити його на всю поверхню обличчя, так як це тільки підкреслить недоліки. Якщо кола дуже темні, то краще використовувати коректор кольору лаванди або маскуючий олівець. Їх краще наносити за допомогою м'якої широкої кисті і, як і світловідбиваючий засіб, легко розтушовувати кінчиками пальців.
3. Пудра
Як правило, омолоджуючий макіяж не прийнято фіксувати пудрою, так як вона може забиватися в зморшки, лише підкреслюючи їх. Гідною альтернативою їй стане фіксатор макіяжу у формі спрею або звичайна термальна вода.
4. Відблиски
Тон, нанесений одним мазком з ефектом маски, надають обличчю неживого вигляду і старять його. Навчіться правильно робити акценти і ставити своєрідні відблиски: на підборідді, в центрі лоба, над вилицями і на горбочку носа. Для відблисків можете використовувати мерехтливий хайлайтер або тон, або коректор світлішого, ніж основний, відтінку.
5. Рум'яна
Густо нанесення темні рум'яна, хоча і роблять обличчя більш фактурним, можуть надати йому зайвої строгості і "зрілості". При виборі рум'ян віддайте перевагу легким відтінкам начебто персикового, ніжно-рожевого або м'якого коричневого, а насичених червонуватих і соковитих малинових намагайтеся уникати. Так як лінії обличчя з віком мають властивість опускатися, то не варто наносити рум'яна чітко по лінії скул - намагайтеся робити це горизонтальною лінією. Якщо вас мучать зморшки, то замість сухих рум'ян краще використовувати кремові або гелеві - для досягнення більш натурального ефекту.